دستگیری شاخه های اصلی شبکه غیراخلاقی زنده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فرجا وی در تشریح این خبر گفت: بر اساس مشاهدات صورت گرفته در فضای مجازی توسط اعضا و شاخه های اصلی یک باند سازماندهی شده در استان های مختلف کشور منتشر شد. می گذارد غیر اخلاقی و غیرطبیعی مصادیق تبلیغات بی بند و بار و پول شویی از کارت های اجاره ای اینستاگرام و پیام رسانی در شبکه های اجتماعی استفاده کنید رسان چی شما و تلگراف شد، شناسایی شد.

این افسر پلیس ادامه داد: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و فنی، اعضای این باند با هویت معلوم در استان های بوشهر، تهران بزرگ، آذربایجان غربی، زنجان و شیراز دستگیر شدند که با رعایت کلیه اصول مراقبتی و اخذ دستور قضایی اقدام کردند. “

رئیس پلیس فتا فرجا وی با بیان اینکه متهم پس از دستگیری و کشف و ضبط تجهیزات الکترونیکی و مقابله با ادله کیفری به جرم خود اعتراف کرد، اعلام کرد: این افراد برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار مجید ادامه می دهد: طرح های عملیاتی پلیس فتا علیه گردانندگان سایت ها و صفحات غیراخلاقی و غیرمتعارف کشور همواره توسط کارگروه های ویژه انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه حذف و پاکسازی این گونه مطالب غیراخلاقی و برخورد با مجرمان این حوزه مورد مطالبه بسیاری از هموطنان بوده است، تصریح کرد: رسیدگی به این گونه جرایم در اولویت ماموریت پلیس قرار دارد و تا به امروز بسیاری از سایت های این پلیس این مکان ها بوده است. شناسایی و عاملان این گونه جرائم تحت مراقبت قرار گرفته اند.

این مقام مسئول گفت: گروهی از کاربران و متخصصان فضای مجازی با رعایت نکردن قوانین و مقررات و بی توجهی به قوانین اقدام به ایجاد و انتشار محتوای غیر اخلاقی کرده اند. اند همچنین نامیده شده، موجه و انجام شده است اند.

رئیس پلیس سایبری کشور از تمامی کاربران فضای مجازی خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات و ضوابط جاری کشور در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه در محدوده مذکور مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice. ir یا با شماره 096380 برای پیگیری سریع به پلیس گزارش دهید.