دشمنان به قصد منزوی کردن کشور وارد میدان شدند


رئیس شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت:

رئیس جمهور هدف دشمن از طراحی توطئه جدید را جلوگیری از پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: وقتی جمهوری اسلامی بر مشکلات اقتصادی فائق آمد و برای حضور بیشتر در منطقه و جهان فعال شد، دشمنان وارد میدان شدند. به قصد منزوی کردن کشور، اما در این توطئه نیز شکست خوردند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در چهارمین جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی در گذشته . ظهر امروز یکشنبه گفت: وقتی صحبت از توسعه فرهنگ ایثار می شود و اگر شهادت کوتاه باشد، افکار و عقاید دیگری جایگزین آن می شود. یکی از راه های مهم حفظ جوانان کشورمان توجه به این فرهنگ است.

رئیس جمهور با تاکید بر اجرای دقیق و کامل قوانین مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران توسط تمامی دستگاه های اجرایی، تصریح کرد: مشکلات احتمالی در اجرای این قانون مانع اجرای آن نمی شود، بلکه باید موانع موجود برای اجرای قانون رفع شود. قانون و جلوگیری از تلاش های بیهوده

رئیسی با اشاره به برخی ابتکارات در بحث دفاع مقدس از جمله راه اندازی کاروان های راهیان نور یا اقدام رسانه ملی برای قرائت وصیت نامه شهدا، گفت: هنوز با نقطه ایده آل در حوزه فاصله داریم. ترویج فرهنگ دفاع الهی».

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به جنجال رسانه های غرب علیه کشورمان اشاره کرد و در مورد رفتارهای دوگانه آنها گفت: اگرچه موضوع فوت خانم خانم. امینی به طور کامل و دقیق توسط ایران پیگیری می شود و همه مسئولین آن را تبلیغ می کنند، اما دشمن در این میان با تدارک اقدامات گسترده رسانه ای در جهت تحریک افکار عمومی، گروهی از دختران افغانستانی توسط گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا کشته شدند. مکتبی است و هیچ واکنشی از سوی این مدعیان وجود ندارد! آیا در چنین شرایطی ادعای حفظ حقوق بشر و حقوق زنان از سوی غربی ها قابل قبول است؟

رئیس جمهور نیت دشمن را برای طراحی توطئه جدید برای جلوگیری از پیشرفت کشور دانست و گفت: زمانی که جمهوری اسلامی بر مشکلات اقتصادی فائق آمد و در منطقه و جهان فعالتر شد، دشمنان به قصد منزوی کردن کشور وارد میدان شدند. ، اما این توطئه نیز شکست خورد.

پیش از سخنان رئیس جمهور سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، راهبردها و سیاست های ستاد عالی توسعه را تهیه و تصویب کردند. شورا، تدوین شاخص ها و ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، تدوین سند جامع ملی گلزارهای شهدا، یادمان شهدای گمنام و مراکز فرهنگی مرتبط، تدوین و تصویب نظام مهندسی فرهنگ ایثار و شهادت، طرح ایجاد سامانه جامع هوشمند ثبت خدمات فرهنگی ایثارگران و تأیید دسترسی مخاطبان به منابع و اسناد در حوزه فرهنگ ایثار و ایثار شهادت یکی از اعمال محسوب می شود. و تلاش های این شورا.