دعوت نامه فرانسوی را مشخص کنید


تعریف دعوتنامه

دعوت نامه نامه ای است که توسط شخصی که در کشور مقصد زندگی می کند برای شما ارسال می شود. دعوت نامه فرانسوی نشان می دهد که فردی را در این کشور می شناسید که در صورت نیاز می توانید از کمک او بهره مند شوید. داشتن دعوت نامه باعث می شود سفارت نسبت به سفر شما حساسیت کمتری داشته باشد و روند دریافت ویزا را تسریع کند.

مدارک لازم جهت ارسال دعوتنامه به فرانسه

فرد ارسال کننده دعوتنامه باید مدارک را به سفارت یا اداره تعیین شده تحویل دهد. این اسناد عبارتند از:

 • کارت شناسایی، کارت اقامت یا گذرنامه ای که هویت فرد را نشان می دهد ارائه دهید.
 • اثبات مسکن که می تواند قبض برق، گاز، آب یا قرارداد اجاره مسکن باشد. تاریخ این گواهینامه ها باید حداکثر سه ماه باشد.
 • ارائه فیش حقوقی سه ماه آخر و گواهی پرداخت مالیات
 • تمبر مالیاتی

انواع دعوت نامه فرانسوی

دعوت نامه فرانسوی که برای اخذ ویزا استفاده می شود انواع مختلفی دارد که در زیر به برخی از آنها می پردازیم.

نوع دعوت توریستی فرانسوی:

فرانسه یکی از مقاصد اصلی گردشگری اروپا است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از ملیت های مختلف است. دعوتنامه توریستی فرانسه برای افرادی است که برای گشت و گذار به این کشور سفر می کنند. اگر هر یک از اقوام و آشنایان شما در این کشور زندگی می کنند می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کنند. این دعوتنامه باید به زبان فرانسه نوشته شود.

دعوت نامه خانواده فرانسوی:

برای ارسال این نوع دعوت نامه باید به یکی از مقامات شهرداری فرانسه مراجعه کنید. این نوع دعوت به اعضای خانواده یا اقوام نزدیک شما مانند مادربزرگ، پدربزرگ، نوه، برادرزاده و … داده می شود.

دعوت نامه فرانسوی توسط کلاس آکادمیک:

این دعوتنامه برای افرادی است که برای تحصیل به فرانسه سفر می کنند. فرانسه دانشگاه های معتبر زیادی دارد که نخبگان زیادی در آنها تحصیل می کنند. دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون دعوت نامه غیرممکن است. برای این کار باید با مسئولین دانشگاه مقصد تماس بگیرید و از آنها بخواهید پس از دریافت دعوت نامه مربوطه را برای شما ارسال کنند.

نوع دعوت تجاری فرانسوی:

از این نوع دعوت نامه برای سفرهای کاری، سرمایه گذاری، شرکت در کنفرانس ها، شرکت در جلسات کاری و … استفاده می شود. برای برخی از سفرهای کاری خاص، امکان صدور ویزا بدون دعوت نامه وجود ندارد.

دعوت نامه از نوع نمایشگاهی فرانسه: این نوع دعوت نامه برای افرادی ارسال می شود که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را دارند. افرادی که خواهان ویزای نمایشگاهی هستند به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم:

 1. افرادی که غرفه نمایشگاهی اجاره می کنند و می خواهند ایده ها و محصولات خود را به بازدیدکنندگان ارائه دهند. این افراد باید دعوتنامه نمایشگاه را با جزئیات سفر خود به سفارت تحویل دهند.
 2. افرادی که در زمینه نمایشگاه تحصیل می کنند و می خواهند دانش خود را در این زمینه گسترش دهند. این افراد می توانند از مسئولان نمایشگاه درخواست دعوت نامه کنند.
 3. افرادی که در زمینه های مرتبط فعالیت می کنند می توانند از مسئولان نمایشگاه دعوت نامه درخواست کنند.
 4. افرادی که قصد خرید محصولات ارائه شده در نمایشگاه را دارند و مسئولیت آن بر عهده آنهاست.

دعوتنامه تجاری فرانسه:

فرصت های شغلی زیادی در فرانسه وجود دارد. اگر می خواهید ویزای کار فرانسه بگیرید، باید دعوت نامه مناسب را به سفارت تحویل دهید. دعوتنامه باید برای شرکت یا کارفرمایی که می خواهید در آن کار کنید ارسال شود و باید حاوی جزئیات زیر باشد.

 1. استخدام کارگر طبق قوانین فرانسه
 2. اثبات توانایی کار در فرانسه
 3. از محل سکونت او مراقبت می کند
 4. ارائه مدارک معتبر در مورد شرکت ثبت شده
 5. مسئولیت فرد استخدام شده بر عهده کارفرما می باشد و این موضوع باید توسط شرکت یا کارفرما تایید شود.

مشخصات فردی که دعوتنامه فرانسوی را ارسال می کند

فردی که دعوت نامه فرانسوی را برای شما ارسال می کند باید دارای مشخصات و ویژگی های خاصی باشد که در زیر به جامع ترین آنها اشاره می شود:

 • اگر بالغ باشید، سن قانونی برای این موضوع تعیین شده است.
 • اقامت دائم فرانسه را دریافت کرد.
 • وضعیت مالی خوبی داشته باشید و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید.
 • داشتن حداقل حقوق ماهانه در فرانسه ضروری است.
 • صاحب خانه یا محل سکونت او باید متراژ قابل قبولی داشته باشد. در صورتی که منزل فرد شرایط لازم برای اقامت مهمان را نداشته باشد، درخواست ارسال دعوتنامه پذیرفته نمی شود.

تاریخ اعتبار دعوتنامه به زبان فرانسه

مدت اعتبار دعوتنامه فرانسوی یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد. در برخی موارد درخواست ویزا چندین ماه طول می کشد، اگر در حین مصاحبه، مسئول سفارت متوجه شود که تاریخ اعتبار دعوتنامه گذشته است، دعوت نامه معتبر نیست و ضعف مدارک شما را نشان می دهد. در این صورت ممکن است چندین ماه موفق به اخذ ویزا نشوید و یا ریجکت شوید. پس اگر دعوتنامه معتبر است بهتر است کار خود را انجام دهید.

نتیجه

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که افراد زیادی مایل به سفر و مهاجرت به این کشور هستند. یکی از راه های سفر به فرانسه پذیرش دعوت نامه فرانسوی است که انواع مختلفی دارد. شما می توانید با توجه به شرایط و امکانات خود دعوتنامه فرانسه دریافت کرده و به این کشور سفر کنید. برای اطلاع کامل از دعوت نامه فرانسه و شرایط ویزای این کشور می توانید به سایت مسافرتی دیگر مراجعه و با کارشناسان این مجموعه مشورت نمایید.