دلیریان: من مخالف بنام اما نه با دشمن/ بدن کشتی گیران شکسته است.


محمد دلیریان گفتما میرویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره نتایج کشتی در مسابقات جهانی، گفت: همیشه در کشتی فراز و نشیب هایی وجود دارد؛ در حالی که در رقابت های جهانی با کشتی به نتیجه رسیدیم. گاهی موفق می شویم، گاهی هیچ نتیجه ای نداریم. پسرها تمام تلاش خود را کردند اما فکر نمی کنم از نظر بدنی آماده باشند و بدن ها خسته شده بودند.

این مربی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: ما همان ضعف سال گذشته را داریم که در دفاع زمینی ضعیف هستیم، امتیاز می دهیم اما امتیاز نمی گیریم. محمدرضا گرازا قبل از 6 دقیقه تمام کشتی های خود را برد اما وقتی در فینال بازی به 6 دقیقه کاهش یافت، بدنش برای 3 دقیقه دوم آماده نبود. کشتی های ما پهلو گرفته اند و همه پهلو گرفته اند. حالا این موضوع نیاز به بررسی و تشخیص دارد که چرا این اتفاق افتاده است. پارسال 4 طلا گرفتیم و توقعات بالا بود اما قهرمانان جهان و المپیک زیاد در مسابقات حضور نداشتند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان و پیشکسوتان کشتی از بنا انتقاد کرده و می گویند انتخاب درستی انجام نشده است، تصریح کرد: باید انتخاب شود اما در برخی اوزان مربی تیم ملی دستش باز باشد نه اینکه انتخاب شود. 10 وزن تعیین شده ما از انتخاب اجتناب می کنیم و همه چیز را در برخی رویدادها و تورنمنت های بین المللی به تعویق می اندازیم. این به کشتی آسیب می رساند.

دلیریان ادامه داد: اگر انتخابی باشد، کشتی گیران درجه 2 تا 3 نیز تشویق به مسابقه می شوند، این فضیلت انتخاب است. کشتی گیرانی را می شناسم که اگر بیشتر به آنها توجه می شد به جایگاه خوبی می رسیدند. شوهر گلخانه ای منعقد کرد، ورزش ما هم نتیجه گرا است، پس مشکلی نیست.

این پیشکسوت کشتی یادآور شد: مربی می تواند با انتخاب، در صورت تساوی در یک یا دو وزن یا هم سطح بودن کشتی گیران، با مشورت شورای فنی تصمیم بگیرد تا در صورت وجود مشکل، در یک وزن قرار گیرند. همه چیز را به گردن سرمربی نینداخت.

گفت: همه می دانند که من با محمد بنا مخالفم، اما دشمن او نیستم. بنا بسیار پرتلاش است و به دلیل افتخاراتی که به دست آورده است، حالا نباید به خاطر این عدم موفقیت از او انتقاد کرد. در کشتی فراز و نشیب های زیادی وجود دارد و فدراسیون باید برنامه ریزی درستی داشته باشد.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید