دولت از دانشگاه های تک جنسیتی حمایت می کند / در هر استان حداقل یک دانشگاه تک جنسیتی وجود داشته باشد


تسنیم: معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت از دانشگاه های تک جنسیتی حمایت می کند، گفت: بر اساس سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در هر استان حداقل یک دانشگاه تک جنسیتی وجود داشته باشد.

سید محمد حسینی در گردهمایی روسای دانشگاه ها و نخبگان استانی حرکت دانشگاه ها به سمت مهارت آموزی و توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان را برجسته کرد.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از نیازهای امروز مراکز و واحدهای تولیدی کشورمان است، تصریح کرد: دانشگاه ها باید نیروی انسانی شایسته و ماهر در این زمینه تربیت کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت بر اساس کار پژوهشی و علمی برای طرح ها و اقدامات مختلف در بخش های مختلف عمل می کند، اقدامات دولت بر اساس کار پژوهشی و بر اساس اسناد عالی کشورمان است.

حسینی با اشاره به برخی مشکلات دانشگاه حضرت معصومه قم گفت: دولت از دانشگاه های تک جنسیتی حمایت می کند و بر اساس سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در هر استان حداقل یک دانشگاه تک جنسیتی وجود داشته باشد. .

وی ادامه داد: دولت توجه و حمایت واقعی از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور داشته است و از ابتدای سال جاری شاهد جلوه های مختلفی در این زمینه بوده ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به سیاست های دولت در حمایت از طرح جمعیت جوانان افزود: یکی از جلوه های طرح جمعیت جوانان در حوزه دانشگاه ها، توسعه خوابگاه هایی است که متاهل شدند و رئیس جمهور پیگیری ویژه ای داشت. . -بالا در این زمینه

حسینی می گوید: حمایت از نخبگان از برنامه های توجه دولت است و در این زمینه دولت با همراهی مطلوب با حوزه، نگاه مثبتی به تقویت و توسعه علوم انسانی و علوم در اسلام دارد.

وی از توجه ویژه دانشگاه حضرت معصومه به عنوان اولین دانشگاه بانوان کشور خبر داد و افزود: در بودجه امسال منابع مالی لازم برای رفع مشکلات این دانشگاه تامین می شود.

سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم از برنامه ریزی برای مرحله دوم سفر رئیس جمهور استان قم خبر داد و خاطرنشان کرد: موضوع زیارت و ابعاد مختلف آن یکی از راهکارهایی است که در مرحله دوم برای بازدید در نظر گرفته می شود. .