دو فضانورد سعودی در ماموریت بعدی اسپیس ایکس خواهند بود


ناسا حضور دو فضانورد سعودی در ماموریت بعدی اسپیس ایکس را تایید کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، خدمه ماموریت کاملا خصوصی بعدی ایستگاه فضایی بین المللی مشخص شدند. به گفته اسپیس ایکس و آکسیوم اسپیس، حضور دو فضانورد سعودی تایید شده است. ماموریت AX-2 دارای چهار خدمه بود.

به گفته آنجلا هارت، مدیر برنامه توسعه تجاری ناسا، این دو فضانورد سعودی در حال حاضر در حال آموزش هستند و نام آنها برای عموم منتشر نشده است. این ماموریت قرار بود در بهار سال آینده به همراه دو خدمه دیگر به ایستگاه فضایی انجام شود.

حدود 6 هفته پیش آغاز یک برنامه فضایی در عربستان سعودی اعلام شد. در این برنامه فضایی دو فضانورد حضور دارند که یکی از آنها یک زن است. ناسا قبلا اعلام کرده بود که حضور فضانوردان ناشناس مشخص نشده است. اما به نظر می رسد با توجه به شروع آموزش پروازهای فضایی احتمالا حضور این دو فضانورد سعودی قطعی شده است.

البته این دو مرد اولین سعودی ها نیستند که به مدار زمین می رسند. پیش از این در سال 1985 سلطان بن سلمان آل سعود نیز در ماموریت شاتل فضایی حضور داشت که البته با توجه به شرایط قانونی زنان در عربستان نسبت به مردان، حضور یک فضانورد زن نیز در این پرواز حائز اهمیت است.