رئیسی: وجود روابط بد اداری زیبایی جمهوری اسلامی نیست مردم از ما انتظار دارند با روحیه انقلابی مشکلات را حل کنیم.گزارش کردن شهرآرانیوزآیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به ظرفیت های متنوع و عظیم استان مرکزی گفت: در 43 سال گذشته با استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه این استان تلاش شده است. اما بر کسی پوشیده نیست که وضعیت کنونی با وضعیت ایده آل فاصله زیادی دارد و شایسته مردم عزیز استان مرکزی نیست و با ظرفیت های عالی آن همخوانی ندارد.

آیت الله رئیسی رسیدن به وضعیت مطلوب استان مرکزی را منوط به تغییر روش و اقدام جهادی دانست و خاطرنشان کرد: همه در حوزه مسئولیت خود باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار گیرند. از مردم. حضور ما در استان ها برای ایجاد انسجام، هماهنگی و همگرایی حداکثری برای حل مشکلات مردم است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مدیریت در ایجاد تحول واقعی در مدیریت کشور، افزود: برای ایجاد تحول واقعی، منابع، ساختارها، کار کارشناسی و سایر الزامات اداری نیز ضروری است، اما تجربه نشان می دهد که بیشترین نقش را در این امر به خود اختصاص داده است. در این جهت متعلق به مدیریت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم، مقام معظم رهبری و خانواده شهدا امیدوارند با روحیه جهادی مشکلات و مسائل را شناسایی و برای حل آنها راهکار طراحی کنیم و با روحیه انقلابی به دنبال حل آن باشیم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مشکلات و مسائل را با روحیه جهادی شناسایی کنیم. : یکی دیگر از الزامات موفقیت در حل مشکلات کشور مبارزه موثر با هر نوع فساد، تبعیض و روابط بد اداری است.

رئیس جمهور مهمترین بخش قدرت جمهوری اسلامی ایران را مردم متدین حاضر در صحنه دانست و خاطرنشان کرد: اعتماد بیشتر این افراد به کارآمدی نظام اداری و اداره کشور افزایش می یابد. بیشتر این جزء قدرت تقویت می شود. نه تنها رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس، بلکه همه کسانی که در سقف خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند باید بدانند که آنچه انجام داده اند در افزایش یا کاهش اعتماد مردم به نظام موثر است. سیستم. .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم وجود مدیرانی که دارای روحیه عدالت محور و تلاشگر انصاف در ساختار و نظام اداری کشور باشند، گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی باید تلاش کرد تا بر تجربیات تکیه کنیم. در گام اول و همچنین بهره گیری از نظام فکری امام راحل و عالی ترین مرجع.

آیت الله رئیسی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بیشتر مطالبات مطرح شده در این جلسه در مصوبات سفر دیده شد، اظهار داشت: البته طبیعتا به دلیل محدودیت منابع و امکانات نمی توانیم پاسخگوی همه آنها، نیازها و مسائل استان باشیم. در همان زمان، و بنابراین اولویت ها شناسایی و در نظر گرفته می شوند.

رئیس جمهور تصریح کرد: استان مرکزی یکی از قطب های صنعتی کشور است و اساسا نباید دغدغه اشتغال داشت. واحدهایی مانند واحد تولید پنل خورشیدی که امروز بازدید می کنیم نمونه هایی از تحقق شعار سال و نمادهای غرور ملی کشور است. با حمایت از توسعه این گونه بنگاه های تولیدی دانش بنیان و همچنین احیای واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل که راهبرد جدی دولت است، قطعاً تولید بهبود می یابد و اشتغال بیشتری ایجاد می شود.

وی واگذاری های معیوب و بی رویه گذشته را یکی از دلایل اصلی رکود برخی واحدهای صنعتی در استان مرکزی دانست و خاطرنشان کرد: مشکل اصلی که امروز در بازدید از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی استان مشاهده می کنیم مدیریت شده است. . مسئله؛ مشکل در واگذاری به بخش خصوصی، مشکل در اداره واحدهای واگذار شده و مشکل در پشتیبانی از واحدهای واگذار شده و جلوگیری از تعطیلی آنها. حل این مشکلات نیازمند مدیرانی تحول آفرین و ریسک پذیر است که با روحیه جهادی به میدان بیایند.

رئیس جمهور روابط بد اداری را یکی دیگر از مشکلات واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی برشمرد و گفت: وجود روابط بد در هر سیستم مدیریتی یکی از بدترین مشکلات است. از مأموران اطلاعات کشور خواسته ام حداکثر ظرف مدت یک ماه مشکلات پیش آمده در واگذاری واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی را بررسی و گزارش کنند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه وجود روابط بد اداری موجب خوشایند و زیبنده نظام جمهوری اسلامی نمی شود، از مسئولان ذیربط خواست با این موضوع برخورد فوری و جدی داشته باشند و هر جا به یقین رسیدند اسامی متخلفین را اعلام کنند. مردم.

وی همچنین در این جلسه به اجرا نشدن طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک اشاره کرد و توضیح داد: اگر این طرح ایراداتی دارد باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام شود. سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه مسئول است و باید موضوع را پیگیری کند. ما خواهان فعالیت صنایع هستیم اما طرفدار آلودگی محیط زیست نیستیم. هزینه برای حفاظت از محیط زیست سرمایه گذاری برای آینده است.

رئیس جمهور در پایان بر اولویت جذب نیروهای بومی در شرایط مساوی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: از همه مدیران می خواهم که اگر نیرویی در مسیر دولت حرکت نمی کند و مانع است و حرکت را کند می کند، او را از مسیر خارج کنند. حرکت بدون تعارف در راه خدمت به مردم با هیچکس مقایسه نشوید و بهترین نیرو را انتخاب کنید.