رئیس جمهور آذربایجان با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کردگزارش کردن شهرآرانیوزالهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به این کشور سفر کرده بود در باکو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رسانه ها، گانتز با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و همچنین فرمانده مرزبانی این کشور دیدار کرد.

چند روز پیش یک فروند هواپیمای باری جمهوری آذربایجان حامل تسلیحات رژیم صهیونیستی از فلسطین اشغالی به باکو رفت.

اگرچه رژیم تل‌آویو از ارائه اطلاعات زیادی درباره مشتریان تسلیحات خود خودداری می‌کند، اما «تل اشنایدر» کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی به وب‌سایت عبری «زمان» تأیید کرد که مقصد بیشتر این سلاح‌ها محرمانه است و جمهوری آذربایجان و بالاترین رتبه در لیست خریداران تسلیحات رژیم صهیونیستی است و پهپادهای خریداری شده از این رژیم در جنگ قره باغ علیه مواضع ارتش ارمنستان استفاده می شود.

در همین راستا چندی پیش مدد قلیف وزیر صنایع دفاع جمهوری آذربایجان از تداوم همکاری این کشور با شرکت های رژیم صهیونیستی خبر داد و در چهارمین نمایشگاه دفاعی امنیتی «سیکوکس کاسپین» گفت: “در باکو: [جمهوری] آذربایجان به همکاری خود با شرکت های ترکیه و اسرائیل ادامه خواهد داد.

الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان پیشتر در مصاحبه با «مجله دفاع ملی روسیه» اعلام کرده بود که این کشور تجهیزات نظامی از تل آویو خریداری کرده است.

وی اظهار داشت که باکو هواپیماهای بدون سرنشین به نام های «اسکای استریکر» و هاروپ را از تل آویو خریداری کرده است و این موضوع دیگر مخفی نیست. پهپادهایی که برای شناسایی و نبرد استفاده می شوند.

منبع: فارس