ردیابی کیفیت هوا با سرویس نقشه گوگل امکان پذیر است


کاربران سرویس نقشه گوگل اکنون می توانند از آن برای ردیابی کیفیت هوای اطراف خود استفاده کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا و طبق اعلام رسمی گوگل در وبلاگ خود، از این پس امکان ردیابی کیفیت هوای اطراف کاربران با سرویس نقشه گوگل امکان پذیر خواهد بود.

به این ترتیب افرادی که مشکلات تنفسی دارند می توانند از این قابلیت بسیار مفید استفاده کنند. این ویژگی اکنون در Google Maps برای کاربران اندروید در ایالات متحده در دسترس است. اکنون سرویس نقشه گوگل با این ویژگی اطلاعات دقیقی از کیفیت هوا ارائه می دهد که می تواند دود یا هوای بد یا بسیار تمیز را شناسایی کند. علاوه بر این، اطلاعاتی مانند شاخص کیفیت هوا یا داده های مربوط به فعالیت های خارج از منزل همراه با به روز رسانی اطلاعات نمایش داده می شود.

در این قسمت نماد سبز کیفیت هوا در سمت راست و در کنار نماد حمل و نقل عمومی و اطلاعات Quid-19 و آتش سوزی قرار دارد. داده های مربوطه نیز از سازمان های دولتی مانند آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) دریافت شد. کاربر به راحتی می تواند با زدن دکمه در گوشه سمت راست بالا، یک لایه کیفیت هوا به نقشه اضافه کند و سپس کیفیت هوا را در قسمت های مربوط به آن نقشه مشاهده کند. کاربران ایالات متحده همچنین در ماه های آینده با جستجوی گوگل، داده های آب و هوای دود را از اداره ملی اقیانوسی و جوی دریافت خواهند کرد.