رنگ لب چیست؟


رنگ لب یک محصول آرایش لب است که توسط خانم ها استفاده می شود.

رنگ آمیزی رنگ لب به قدری طبیعی و نزدیک به لب است که طرفداران سبک آرایش طبیعی به سراغ آن می روند. اکثر خانم های شاغل به دلیل ماندگاری بالا از آن برای آرایش اداری خود استفاده می کنند. محصولی که کاربرد رژ لب دارد اما با بافتی سبک تر و نازک تر. کاربرد این محصول برای درخشندگی، حفظ طراوت و مرطوب نگه داشتن لب ها می باشد. رنگ لب انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

رنگ لب یا بهتر بگوییم رنگ لب شاخه ای از رژ لب با پایه ژل مانند است. رنگ لب محصولی بین برق لب و رژ لب است. به گونه ای که ویژگی های دو محصول با ماندگاری طولانی را دارد.

رنگ لب بخر

مواد تشکیل دهنده رژلب و برق لب موم و روغن است. و به همین دلیل باعث سر خوردن لب ها و عدم استحکام آنها در لب های شما می شود. از طرف دیگر، رنگ لب معمولاً پایه مایع یا ژلی دارد. در داخل پایه مایع رنگ لب، گرانول های رنگدانه ای وجود دارد که پس از تبخیر مایع و پایه آب، ثابت می ماند و برای مدت طولانی روی لب باقی می ماند. آنها حرارتی نامیده می شوند.

از آن زمان به بعد لوازم آرایشی به کیف آرایش هر خانمی اضافه شده است. رژ لب تنها راهی است که خانم ها در هر شرایطی از آن استفاده می کنند. این موضوع برای شما خواننده گرامی نیز روشن است. که هر خانمی اگر وقت استفاده از انواع کرم پودرها و … را نداشته باشد می تواند با استفاده از یک رژ لب زیبا رنگ پوست خود را متفاوت جلوه دهد. بنابراین، پس از محبوبیت رژلب ها و افزایش استفاده از آنها، بسیاری از تولیدکنندگان به فکر محصولات جدیدتری از این گروه خاص از لوازم آرایشی هستند. رنگ لب شبیه رژلب است اما با ترکیبات محدودتر و رنگ های مختلف و همچنین کارایی متفاوت.

در ابتدا برق لب وارد بازار شد و با استقبال خوبی مواجه شد. و حتی بالم لب نیز وارد این عرصه شد و طرفداران خود را پیدا کرد. اما امروزه بسیاری از ما نام رنگ لب را شنیده ایم و تفاوت آن با رژ لب را درک نمی کنیم.

بهترین رنگ لب

تفاوت بین رنگ لب و رژ لب چیست؟

رنگ لب با رژلب متفاوت است زیرا حاوی روغن یا موم نیست و از رژ لب روشن تر است. اگر می خواهید رنگ لب طبیعی داشته باشید و نمی خواهید از رژ لب های سنگین و براق استفاده کنید، استفاده از ته رنگ گزینه خوبی است. رنگ پایه مایع یا ژل دارد، مایع موجود در این رنگ پس از استفاده تبخیر می شود و رنگ باقی می ماند.

روش صحیح استفاده از رنگ لب

هنگام استفاده از لب ها باید نرم و صاف باشد، بهتر است در مرحله اول لب ها را اسکراب کنید تا سلول های مرده پوست از بین بروند. به این ترتیب لب ها را با کمی شکر و عسل گرفته و سپس با حرکات دورانی لب ها را ماساژ دهید و سپس با آب سرد کاملا بشویید. بعد از لایه برداری بهتر است رطوبت را به لب ها برگردانید، برای این کار از بالم لب استفاده کنید و سپس رنگ را از روی لب ها ماساژ دهید و سپس شروع به زدن رنگ از مرکز – از وسط لب به سمت بالا کنید. قسمت و از پهلوها تا قسمت بیرونی لب باید طوری کار شود که خط لب را دنبال کند و سپس ته رنگ جذب شده و با لب های پایین پر شود.

انواع مدل های رنگ لب

رنگ لب مایع: این پرطرفدارترین نوع رنگی است که می توان با استفاده از برس بر روی لب ها اعمال کرد.

رنگ لب: شبیه رژ لب های جامد است. بافت کرمی دارد و رطوبت بیشتری نسبت به نوع قبلی دارد.

رنگ لب مات: شدت رنگ این مدل نسبت به دو نوع قبلی بسیار کمتر است. با توجه به استقبال مصرف کنندگان، بسیاری از شرکت های تولیدی این نوع رژ لب های مات را جایگزین کرده اند.

جای خالی

نحوه استفاده صحیح از رنگ گونه

ابتدا صورت را بشویید و از یک مرطوب کننده مناسب برای پوست استفاده کنید و می توانید با انگشت یا برس رنگ را روی گونه بزنید تا مقداری رنگ به نوک انگشت مالیده شود و ناحیه را پیدا کنید. رنگ گونه را می توانید در هنگام لبخند زدن استفاده کنید، ناحیه گونه را مشخص کنید و رنگ را در قسمت مشخص شده اعمال کنید و با قلم مو رنگ را پخش کنید.

آخرین کلمه

در این مقاله بررسی می کنیم که رنگ چیست و چه تفاوت ها و مزایایی نسبت به رژلب و برق لب دارد. در واقع پس از شنیدن تمامی این مزایا تصمیم می گیرید رژ لب را با این محصول جایگزین کرده و فرمولاسیونی طبیعی و پایدار داشته باشید. رنگ لب یکی از محبوب ترین و باکیفیت ترین لوازم آرایشی در جهان است.