روحیه سلحشوری جوانان فلسطینی و یمنی امتداد انقلاب اسلامی است


رئیس جمهور با محکومیت جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه، شجاعت جوانان مبارز فلسطینی را امتداد انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش ملیت به نقل از تسنیم، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در دیدار با جمعی از خانواده های معظم شهدا، ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را محکوم و جنایات صهیونیست ها علیه مردم را محکوم کرد. غزه برکت خون شهداست. صهیونیست ها مردم بی دفاع غزه و اعضای جهاد اسلامی را کشتند و جهاد اسلامی نیز پاسخ آنها را داد.

رئیس جمهور با یادآوری جنایات فراوان صهیونیست ها علیه مردم غزه، تاکید کرد: مردم فلسطین امروز را با گذشته خود مقایسه کنید، توافقنامه صلح اسلو، اما اکنون با ظلم صهیونیست ها مبارزه می کنند و ابتکار عمل به دست آنها افتاد. جوانان فلسطینی این روحیه مقاومت به برکت خون شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم بود.

آیت الله رئیسی همچنین با ابراز خرسندی از دیدار با خانواده شهدا گفت: هیچ چیز به اندازه گذراندن وقت در کنار خانواده شهدا باعث خوشحالی من نمی شود چرا که شما از حرم انقلاب اسلامی آمده اید و تا این انقلاب نه تنها جان خود را فدا کرده اید. برای ساختن ایران آباد اما برای تحقق تمدن نوین اسلامی قدرتمندتر خواهد شد.

رئیس جمهور با تجلیل از تاسوعای حسینی، ضمن مرور وقایع تاریخی این روز، به دو واقعه «حصر لشکر امام حسین (ع)» و «رد اعتماد نامه ابوالفضل العباس» اشاره کرد. «پیروی از ولایت مایه خیر و برکت حضرت عباس است» (ع) که به پا خاست و فرمودند نه به دشمن، مقاومت و امید دادن به ملت سیره همه شهدا از جمله شهدا و شهدای دفاع مقدس است. حفاظت از حرم

وی در ادامه نبرد جانانه شهدای مدافع حرم جریان های تروریستی در منطقه، آن را نمونه ای از فداکاری فرهنگ عاشورایی دانست و تصریح کرد: این شهدا واقعاً با ایستادگی با شر دشمن مبارزه کردند. و نگذاشتند داعش به ناموس مردم نفوذ کند و با نابودی این حرکت تروریستی امنیت را نه تنها برای کشور ما بلکه برای منطقه به ارمغان می آورد.

رئیس جمهور همچنین به نقش شهدای مدافع حرم در برقراری امنیت در مراسم معروف اربعین اشاره کرد و گفت: هیچ مراسمی در روی زمین به باشکوه اربعین حسینی نیست.

آیت الله رئیسی در آخرین بخش از سخنان خود با تاکید بر اینکه خانواده های شهدا بهترین عزیزان خود را از دست دادند تا ارزش ها، دین و قرآن زنده شود، اظهار داشت: خانواده های شهدا رنج این عزیزان را می کشند. آنهایی که مثل حضرت زینب کبری (س) و امروز هم. زینبی مأموریت داشت. این پرچم که شهدا به خانواده های شهدا تحویل داده اند باید برافراشته بماند و اجازه اهتزاز این پرچم داده نشود.

قبل از سخنان رئیس جمهور، مادر شهیدان خالقی پور، مادر شهید حمید اسدالهی، همسر شهید چگینی، همسر شهید محسن فرامرزی، همسر شهید مسعود عسگری، مادر شهید محمد حسین محمدخانی و همسر شهید جواد تیموری نیز برای خانواده های معظم شهدا سخنرانی کردند و ویژگی های شخصیتی، دغدغه ها و مسائل خود را با آیت الله رئیسی در میان گذاشتند.