روستاهای ساحلی بوشهر در قفس ماهی پرورش می دهند


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد محمدی زاده صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: منابع اعتباری این حوزه در بندهای مختلف تبصره 18 و 16 قانون بودجه، بنیاد برکت، علوی، کمیته امداد، بهزیستی و بخش های دیگری نیز برای اجرای طرح های مختلف اقتصادی و زمینه اشتغال در نقاط مختلف استان فراهم شده است.

استاندار بوشهر اعتبارات حوزه عمرانی استان بوشهر را یک هزار و 400 میلیارد تومان از محل تملک دارایی و سرمایه و سازمان برنامه و بودجه دانست و اظهار داشت: این در حالی است که یک هزار و 377 میلیارد تومان از محل مسئولیت های اجتماعی در حوزه های زیرمجموعه وزارت نفت است. استان بوشهر تعیین شد.

وی از اختصاص 600 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های راهداری با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خبر داد و افزود: امسال ساخت 10 هزار واحد مسکونی در استان بوشهر در قالب مسکن ملی آغاز شد. حرکتی که بیش از 5 هزار میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شده است.

محمدی زاده تولید انرژی خورشیدی را یکی از طرح های مهم برای اشتغال زایی و تامین هزینه کمبود برق دانست و خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در خانوارها با توجه به وجود تجهیزات آن در کشور و نیازهای لازم. تجربه، می تواند یک تغییر مهم ایجاد کند.

استاندار بوشهر اجرای طرح پرورش ماهی در قفس را از دیگر ظرفیت های استان دانست و خاطرنشان کرد: این طرح باید در مقیاس کوچک 15 و 20 تنی در روستاهای ساحلی استان بوشهر و با نصب قفس توسعه یابد. در عمق 8 تا 9 متری دریا، یک تغییر مهم در تولید، کار و درآمد پایدار را فراهم می کند.

محمدی زاده افزود: با اجرای 30 هزار فرصت شغلی در سال جاری در بخش های مختلف، مشکل بیکاری در استان بوشهر حل می شود.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید