رکورد بنچمارک چند هسته ای نسل 2 اسنپدراگون 8. هنوز زیر A16 است


تراشه قدرتمند اسنپدراگون 8 نسل 2 توانست رکورد جدیدی را در امتیاز چند هسته ای در بین تراشه های اندروید به ثبت برساند. این چیپ رکورد جدیدی را مدیون چیدمان متفاوت هسته های خود است. با این حال، رتبه پایین تری نسبت به تراشه A16 دارد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، پرچمدار جدید کوالکام که سال آینده در بسیاری از گوشی های اندرویدی قرار خواهد گرفت، توانست رکورد جدیدی را در بنچمارک چند هسته ای در تراشه های اندرویدی ایجاد کند. این انتقال رکورد در فرکانس پیش فرض این تراشه انجام می شود.

در حال حاضر این تراشه در گوشی جدید ویوو با نام X90 در بنچمارک 5 دیده می شود که کوالکام در جریان معرفی این تراشه در این باره گفت: تراشه جدید از هسته اصلی Cortex-X3 واحد CPU با فرکانس 3.19 گیگاهرتز استفاده می کند. در نتیجه بنچمارک Geekbench، این هسته در گوشی Vivo Pro Plus به فرکانس 3.20 گیگاهرتز رسید.

امتیاز چند هسته ای این تراشه در Geekbench 5 رقمی 5106 است که یک رکورد جدید برای تراشه های اندروید است. بهبود عملکرد تراشه نسل دوم اسنپدراگون 8 به دلیل چیدمان 1 + 4 + 3 هسته CPU است. همچنین تعداد هسته های قدرتمند تنها یک عدد است. کوالکام تعداد هسته های کم مصرف در این تراشه را کاهش داد، اما نسبت به نسل قبلی انرژی کمتری مصرف می کند.

برخی اخبار حاکی از استفاده سامسونگ از تراشه جدید کوالکام در گلکسی اس 23 است. سامسونگ در این گوشی از اسنپدراگون 8 نسل 2 نیمه اورکلاک شده استفاده کرده است. البته نمونه استاندارد این تراشه در گوشی ویوو امتیاز بالاتری نسبت به گلکسی اس 23 کسب کرده است.

برخی معتقدند که سامسونگ عمداً عملکرد این تراشه را برای افزایش عمر باتری محدود کرده است. برخی نیز بر این باورند که گلکسی اس 23 اولترا به دلیل داغ شدن بیش از حد در این تست نمره خوبی نخواهد گرفت. علیرغم دستیابی به یک رکورد جدید در بخش چند هسته ای، این تراشه همچنان از تراشه A16 اپل پایین تر است.