زائران در روزهای پایانی اربعین سفر خود را به تعویق نیندازند – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، گروهبان «سید کمال هادیان فر» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرزهای شلمچه و چذابه اظهار داشت: امروز فرصتی دست داد تا به استان خوزستان سفر کنیم و از عملکرد خود در استان خوزستان دیدن کنیم. شرکا در جاده ها خوب است و شاهد جاده های دو پایانه مرزی شلمچه و خطیبی خواهیم بود.

وی ادامه داد: ابتدا امروز از مرز شلمچه بازدید کردیم و وضعیت تردد در این مرز بسیار مطلوب است و سلامچه دومین مرز منتخب برای زائرانی است که از کشور خارج می شوند و اربعین حسینی را زیارت می کنند و آمادگی کامل برای زائران وجود دارد. پارکینگ ها بزرگ و راحت هستند و بسیاری از علائم جاده ای توسط اداره بزرگراه نصب شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اشاره به بازدید از مرز چذابه گفت: آمادگی بسیار خوبی در این مرز وجود دارد، پارکینگ ها کاملا بسته و دارای تجهیزات خوبی مانند دوربین مداربسته و روشنایی کافی و تمامی مسیرها هستند. آماده پذیرایی از زائران عزیز می باشد.

وی افزود: پلیس فراجا با بیش از 30 هزار نیرو در تمامی مرزهای هوایی و زمینی و پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با 8 هزار نیرو در حوزه ترافیکی و ترافیکی شهری آماده خدمات رسانی به زائران هستند. . تقریباً 950 کیلومتر راه اربعینی در سطح کشور استان خوزستان وجود دارد که هم از اهواز به شلمچه و هم از اهواز به چذابه و همچنین جاده های دیگر در برخی استان ها برای انجام وظایف محوله و خدمت رسانی به زائران آمادگی کامل دارند. .

سردار هادیان فر تصریح کرد: همکاران ما چهار موضوع را در دستور کار خود قرار دادند، اول اینکه بر اساس فناوری های روز مدیریت صحیحی در حوزه ترافیک داشته باشیم، دوم اینکه سعی کنیم مسیرها را مسدود نکنیم و به تردد در محدوده تردد زائران دستور دهیم. و مهم ترین موضوع کاهش تصادفات است چرا که طبق گزارش ها حدود 65 درصد زائران از خودروی شخصی استفاده می کنند.

رئیس پلیس راهور فرجا با تاکید بر اینکه شهروندان زمان سفر خود را مدیریت کنند، تصریح کرد: زائران عزیز هرگز سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند و می توانند از هم اکنون سفر خود را آغاز کنند. تمامی مرزها آماده پذیرایی از زائران هستند. شاهد تردد بیش از هشت و نیم میلیون نفر در مرزها هستیم، بنابراین باید مدیریت صحیح صورت گیرد و همکاری مردم نیز صورت گیرد تا انشالله تردد روان باشد.

سردار هادیان فر ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات عالی فرمانده انتظامی استان خوزستان در دو مرز شلمچه و خطیبه، از زحمات شبانه روزی سایر همکاران پلیس راه و همچنین ادارات مختلف پلیس آگاهی قدردانی کرد.