زلنسکی به آلمان گفت: به اوکراین کمک کنید و از روسیه نترسید


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مخالفت دولت آلمان با ارسال تسلیحات به اوکراین و حتی فروش تجهیزات آلمانی به سایر کشورها به کی یف، مورد انتقاد شدید ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین قرار گرفت.

دوشنبه شب، زلنسکی، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان را به نگرانی بیش از حد در مورد عواقب کمک های تسلیحاتی اوکراین بر روابط با روسیه متهم کرد و از او خواست تا حمایت کامل خود را از کی یف نشان دهد.

به گزارش رویترز، او به کانال تلویزیونی ZDF آلمان گفت: ما از شولتز می خواهیم به ما اطمینان دهد که آلمان از اوکراین حمایت می کند. او و دولتش باید تصمیم بگیرند. هیچ توافقی بین اوکراین و روابط با روسیه وجود ندارد.

پیشتر نشریه اشپیگل گزارش داده بود که دولت آلمان با ارائه این تانک ها در کیف به دلیل نگرانی از اینکه ارتش اوکراین از آنها برای حمله به خاک روسیه استفاده کند، مخالف است. (جزئیات بیشتر)

آندری ملنیک، سفیر اوکراین در برلین، امتناع مقامات آلمانی از فروش تانک‌ها و خودروهای لئوپارد-1 را که با پیاده نظام ماردر در کیف می‌جنگند، «شرم‌آوری برای ناپدید شدن از تاریخ» خواند.

وب سایت پولیتیکو به نقل از منابع شناخته شده گزارش داد که مخالفت دولت آمریکا با ارسال سامانه های موشکی دوربرد به اوکراین موجب نگرانی و ناامیدی مقامات کی یف شده است.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ارتش روسیه چندین تسلیحات غربی ارائه شده توسط دولت کیف را در یک عملیات شبانه و هوایی در اوکراین منهدم کرده است.

انتهای پیام/ خ
برای صفحه اول پیشنهاد دهید