زمان سپرده گذاری بر اساس مابه التفاوت افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی تعیین می شود.بر اساس گزارش ها شهررانیوزمیرهاشم موسوی با حضور در شبکه خبری سیما به تشریح مصوبه افزایش مستمری های سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: قانون افزایش مستمری بگیران داریم و باید براساس مواد 96 و 96 پیشنهاد افزایش حقوق را به هیات وزیران بدهیم. ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی. . ماده 96 افزایش حقوق بازنشستگان را بر اساس هزینه زندگی و ماده 111 مقرر می دارد که حداقل مستمری نباید کمتر از حداقل دستمزد باشد تا حداقل سطح زندگی با نظام عادلانه زندگی حفظ شود.

وی افزود: پیشنهاد ما حفظ همان حداقلی است که با تصویب دولت به دست آمده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ابلاغیه هیات وزیران دارای چند سطح افزایشی است، گفت: در سطح اول 57.4 درصد در سال جدید برای حداقل و حداکثر و حداقل و حداکثر افزایش داریم. بازنشستگان.» البته سطح درآمد پایین می تواند بیش از پیش افزایش یابد و به 57.4 درصد برسد، زیرا در دستور دولت حداقل دستمزد نباید کمتر از پنج میلیون و 580 هزار تومان باشد.

موسوی ادامه داد: رقم حداقل دستمزد را 57 درصد سطح درآمد افزایش می‌دهیم که علاوه بر مسکن و غیره انجام می‌دهیم و هر چه به عدد مذکور نرسیدیم این تفاوت به پنج میلیون می‌رسد. و 580 هزار تومان و بنابراین هر عددی.» هر چه درآمد کمتر باشد، افزایش بیشتر است. از سوی دیگر، ممکن است برای برخی افراد این افزایش کمتر از آن باشد، اما به طور کلی تخمین می زنیم که متوسط ​​رشد حداقل دستمزدها 51 درصد است. این مبلغ باعث افزایش حقوق خانواده و فرزندان نیز می شود و برآورد می کنیم حداقل دستمزد یک بازنشسته دو فرزند به حدود شش میلیون و 200 هزار تومان برسد.

وی با بیان اینکه سطح بعدی این مصوبه مربوط به بالاتر از حداقل حقوق تا سقف 10 میلیون تومان است، گفت: حقوق این افراد علاوه بر میزان تعیین شده 650 هزار تومان، 10 درصد افزایش می یابد. کمک های معیشتی که ما حدود 20 نفر را تخمین می زنیم. درصد رشد خواهد کرد. آن مبلغ ثابت 650 هزار تومان می تواند تا 10 میلیون تومان حقوق را پر کند مثلاً اگر فردی 9 میلیون تومان با افزایش 10 درصدی دریافت کند حقوقش به 9 میلیون و 900 هزار تومان می رسد و 100 هزار تومان دیگر هم می شود. به 10 میلیون تومان اضافه می شود.برای پر کردن. برای تراز نهایی و حقوق مازاد بر 10 میلیون تومان 10 درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

وی گفت: حدود 70 درصد حقوق بازنشستگی ما حداقل و زیر حداقل است که افزایش خوبی برای این گروه است. اسفند 1400 این عدد به حدود پنج میلیون و 900 هزار تومان رسید.

موسوی افزود: البته علاوه بر این حق عائله مندی و حق فرزندان باید به تصویب هیات امنا برسد و پس از اعلام این مبالغ موارد جانبی نیز مشمول تصمیمات خواهد شد. “

وی با بیان اینکه طبق ماده 96 این مصوبه باید هزینه های زندگی را که معیار نرخ تورم است، پیش بینی کند و این افزایش متناسب با نرخ تورم اتفاق می افتد. خطر، و به دلیل شرایط ما، وضعیت ما ممکن است تا حدودی مبهم باشد. اما در مجموع متعهد هستیم که شرایط حقوق بازنشستگان را مساعدتر کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: وضعیت صندوق تامین اجتماعی در زمان تحویل از دولت قبل مشخص بود. 90 هزار میلیارد تومان به دلیل کمبود منابع به بانک بدهکار هستیم. از همان ابتدا تاکید کردم که برای دریافت حقوق از بانک وام نگیریم. این اقدام ادامه دارد و ما به دنبال استقراض زیادی از بانک نیستیم.

موسوی افزود: در سال 1400، درست در اولین ماه حضورم در سازمان، باید اعدادی را از بانک وام می گرفتیم، اما بعد از آن اصرار داشتیم که از بانک وام نگیریم. به جز مواقع بحرانی که در حال حاضر چنین نیست. دولت 73 هزار میلیارد تومان از بدهی خود را به ما پرداخت تا بتوانیم بخشی از بدهی بانکی را پرداخت کنیم.

وی در خصوص پرداخت معوقات نیز گفت: اجرای مفاد نرم افزاری جدید فرآیند پیچیده ای است و انتظار داریم چهار یا پنج روز طول بکشد. جایزه ما این است که از آنجایی که پرداخت ما از بیستم هر ماه به ترتیب حروف الفبا شروع می شود، به روال معمول حقوق ماه ژوئن برمی گردیم و تخمین ما این است که اولین مابه التفاوت را در ژوئن واریز خواهیم کرد. بین 25 تا 26 ژوئن. و برای فروردین و اردیبهشت تا دو ماه آینده تسویه حساب شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص ارتقای پوشش بیمه همگانی گفت: امروز حدود 73 درصد مردم از بیمه تامین اجتماعی بهره مند هستند که از این میزان حدود 52 درصد تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که یکی از رویکردهای ما ارتقای سطح عمومی است. پوشش بیمه ای بر اساس اصل 29 قانون اساسی در شش ماهه دوم سال گذشته حدود 700 هزار نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم که بخشی از آن در قالب بیمه جامع خانواده های ایرانی انجام شد و این طرح را ادامه خواهیم داد.

منبع: اقتصادنیوز


خبر ویژه بازنشستگان در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news