زمان واریز سود 2 میلیون سهم


عدالت از بدو ورود به عرصه اقتصادی کشور، اخبار مختلفی را در اطراف خود به خود دیده است. یکی از اصلی ترین موضوعاتی که در ماه های گذشته مورد توجه قرار گرفته، موضوع واگذاری قطعات به بازماندگان است.

بازماندگان سهام عدالت که در دهه 80 سهام خود را دریافت نکردند، این روزها منتظر تصمیم دولت برای واگذاری سهام هستند.

از سوی دیگر افرادی که در سال 2019 روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، هنوز از تکلیف سهام خود اطلاعی ندارند. 30 شرکت سرمایه‌گذاری مرتبط با سهام در استان‌ها تأسیس شد و 26 شرکت سرمایه‌گذاری استانی در سال 1398 وارد بازار دوم بورس اوراق بهادار شدند و نمادهای خود را در بر گرفتند. هم اکنون نیز تمامی نمادهای شرکت های سرمایه گذاری عدالت به دلیل تعریف نکردن تکلیف مجامع این شرکت ها و هیات مدیره آنها متوقف و به فروش نمی رسد.

* واریز سود به مبلغ 2 میلیون سهم

پیمان حدادی مشاور رئیس سازمان بورس با بیان اینکه پیش بینی می شود سود سهام عدالت دو برابر شود و به 60 همت برسد، اظهار داشت: سهامداران سهام عدالت به ارزش 1 میلیون تومان حدود 2 میلیون خواهند بود که این رقم در حدود 2 میلیون تومان خواهد بود. تومان. و سهامداران 532 هزار تومانی نیز حدود 1.1 میلیون خواهند بود. تومان سود سهام عدالت دریافت خواهد کرد.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت مربوط به اجرای دوره سود سهام عدالت تاکید کرد: در صورت همکاری شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت می توان به نحوی برنامه ریزی کرد که سهام عدالت انجام شود. در 2 دوره واریز شده است، به عنوان مثال در پایان در پاییز 1401 و در پایان زمستان 1401 پرداخت می شود.

* رسیدگی به تخلفات 7 شرکت استانی

دستیار ویژه رئیس سازمان بورس ادامه داد: در هفت شرکت سرمایه گذاری استانی، کمیته تخلفات سازمان بورس، هیات مدیره این شرکت ها را به دلیل تخلف و همچنین عدم اجرای آیین نامه حقوق صاحبان سهام رد صلاحیت کرد. امکان آپلود اطلاعات در سامانه کدال وجود ندارد بنابراین هر شرکتی که نتواند اطلاعات خود را به کدال اعلام کند نماد آن به حالت تعلیق در می آید.

حدادی تصریح کرد: صورت های مالی شرکت های استانی باید بر اساس استانداردهای حسابداری تنظیم شود. نمادهای سهام استانی در زمان بازگشایی معمولاً کمتر از NAV یا ارزش ذاتی سهام بازار به فروش می رسد و یکی از دلایل آن نبود اپراتور حرفه ای در نمادهای بازار آن است. در حالی که شورای عالی بورس مصوب کرده است که صندوق توسعه بازار نقش فعال بازار سهام عدالت را داشته باشد.

* ساماندهی شرکتهای سهامی عام در استان

هادی قوامی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی ساماندهی و ارتقای سطح فعالیت شرکت های تعاونی سهام عدالت را یکی از مهم ترین برنامه های مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت تعاون عنوان کرد. ، کار و رفاه اجتماعی.

وی ادامه داد: حفظ و توسعه فرهنگ همکاری در توسعه فعالیت ها در سطوح مختلف اقتصادی و اجتماعی بسیار مفید است.

* سهام بازماندگان در انتظار تایید دولت است

حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: بخشی از عدالت بازماندگان حمایت شده منتظر تایید دولت است.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: تصمیم هیات دولت برای تخصیص سهام عدالت به بازماندگان 2 دهم تحت پوشش نهادهای حمایتی در انتظار تایید نهایی دولت است.

وی تاکید کرد: بخش‌های الحاقی دادگستری برای افراد وابسته به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی دولت تصویب شده است. پس از این ایراد قانونی به تصویب رسید و برای رفع این ایراد به معاونت حقوقی رئیس جمهور ارجاع شد.

* ارزش سهام چقدر است؟

سبد سهام متشکل از تعدادی سهام ارزشمند و نمادهای اصلی بازار سرمایه است که در هفته های گذشته با نوسانات ارزشی مرتبط بوده است. این سهم در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روندی نوسانی داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین برخلاف بهبود شاخص های عملکرد بازار سرمایه کاهش یافت اما در هفته دوم فروردین و بهبود شاخص کل ارزش سهام عدالت نیز رشد کرد. . سپاسگزار البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین با رشد 4 درصدی افزایش چشمگیری داشت.

ارزش سهام در ماه می هر هفته افزایش یافت. ارزش سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت 0.85 درصد افزایش یافت. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ۰.۴۲ درصد کاهش یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت 0.68 درصد رشد کرد. ارزش سهام در هفته پایانی اردیبهشت 1.7 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام در هفته اول خرداد 1.29 درصد کاهش یافت. این روند نزولی در هفته دوم خرداد نیز ادامه یافت و ارزش سهام در هفته گذشته 2.13 درصد کاهش یافت.

این سهام در هفته سوم خرداد بار دیگر با کاهش 1.55 درصدی ارزش مواجه شدند که ناشی از کاهش شاخص های عملکرد بورس رخ داد. پرتفوی سهام عدالت در هفته چهارم خرداد با رشد 2 درصدی مواجه شد. ارزش این سهم در هفته پایانی خرداد نیز 2.15 درصد کاهش یافت.

البته پرتفوی سهام عدالت به دلیل اینکه متشکل از سهام شرکت های بزرگ است تحت تاثیر شاخص کل بورس قرار می گیرد. در هفته اول تیرماه، سهام با افت 2.86 درصدی مواجه شد. این سهم هفته دوم تیرماه را با کاهش 1.39 درصدی ارزش پشت سر گذاشت. در حال حاضر در هفته سوم تیرماه ارزش این سهم 1.37 درصد کاهش یافت. ارزش این سهام در هفته چهارم و آخر تیرماه 2 درصد کاهش یافت.

در هفته‌های گذشته بازار سهام در وضعیت نوسانی قرار داشت که تاثیر زیادی بر ارزش سهام داشته است. در هفته اول مرداد ماه، سهام با افت 2.65 درصدی مواجه شد. اما در هفته دوم مرداد ارزش سهام عدالت 46 درصد کاهش داشت اما در هفته سوم مرداد برخلاف شاخص بورس، ارزش سهام عدالت 7.62 درصد کاهش یافت. در هفته چهارم مرداد ماه برخلاف هفته های گذشته ارزش سهام عدالت 72 درصد افزایش یافت.

در هفته پایانی مردادماه ارزش سهام عدالت 1.64 درصد کاهش یافت. کاهش ارزش سهام عدالت در هفته اول و دوم شهریورماه ادامه یافت و ارزش این سهام به ترتیب 1.81 و 2.89 درصد کاهش یافت. ارزش سهام عدالت در هفته سوم شهریور نیز 1.32 درصد کاهش یافت. این موضوع در حالی رخ داد که شاخص کل بورس با 1.70.6 درصد کاهش و شاخص کل هم وزن بورس نیز 1.32 درصد کاهش یافت.

سهام عدالت به قیمت اسمی 409 هزار تومان، 492 هزار تومان، 532 هزار تومان و یک میلیون تومان در هفته سوم شهریور ماه با 76 هزار تومان کاهش، 91 هزار تومان، 99 هزار تومان و یک میلیون و 186 هزار تومان. تومان نسبت به هفته گذشته.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که نمادهای موجود در سبد سهام یکی از با ارزش ترین بخش های بازار سرمایه است. اما میزان سهام عدالت در اشکال مختلف به ترتیب 5 میلیون و 703 هزار تومان، 6 میلیون و 860 هزار تومان، 7 میلیون و 418 هزار تومان و 13 میلیون و 944 هزار تومان است.

ارزش فعلی سهام با کاهش 63 درصدی نسبت به دوره اوج بازار در مردادماه 1388 مواجه است. یکی از مهم ترین دلایل کاهش قیمت سهام، ضعف مدیریت شرکت های سرمایه گذاری و کمبود آن است. برگزاری جلسات با این شرکت ها و همچنین نبود مدیران بازار حرفه ای برای این شرکت ها.

بنابراین گزارش، ارزش سهام عدالت نسبت به اول مردادماه سال گذشته برای سه نوع سهام عدالت با افت قیمت 9 میلیون و 876 هزار تومان، 11 میلیون و 880 هزار تومان، 12 میلیون و 846 هزار تومان. و به ترتیب 24 میلیون و 147 هزار تومان