زمان پرتاب نامشخص ماموریت آرتمیس 1 و بازگشت موشک به آزمایشگاه


به دلیل مشکل نشت هیدروژن، ماموریت آرتمیس 1 ناسا لغو و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، نشت هیدروژن کنترل نشده باعث لغو پرتاب موشک SLS توسط ناسا شد. اکنون تیم این ماموریت به دنبال بررسی بیشتر در این زمینه است تا دلیل لغو این پرتاب را به طور دقیق تری بداند. اکنون موشک برای بررسی های ایمنی دوباره به ساختمان مونتاژ بازگشته است.در حال حاضر موشک ها از هیدروژن برای سوخت سوخت استفاده می کنند. اگرچه این سوخت مهم است، اما مشکلاتی نیز دارد.

مایک سارافین، مدیر این ماموریت از آژانس ناسا در این قسمت می گوید: این نشت هیدروژن برای دومین بار اتفاق افتاده و این بار بدتر از قبل شده و از کنترل خارج شده است. با وجود اقدامات پیشاپیش نمی توانیم این مشکل را حل کنیم. به گفته وی، این مشکل در هفته گذشته توسط مهندسان ناسا به طور کامل حل شد، اما تکنیک های مورد استفاده امروز نیز جواب نداد. ناسا از سه تکنیک مختلف برای حل این مشکل استفاده کرد که هیچ کدام مشکل را حل نکرد.

تیم فری، دستیار رئیس این ماموریت می گوید: به دلیل تاخیرها، پنجره پرتاب فعلی روز شنبه به پایان می رسد و تا دوره بعدی یعنی 25 مهر تا 9 آبان منتظر می مانیم. در این مورد، بیل نلسون اشاره کرد که پرتاب تا زمانی که ناسا مطمئن نباشد که این مشکل قابل حل است، انجام نخواهد شد. او اعلام کرد که شاتل فضایی بیش از 20 بار قبل از تکمیل ماموریت به اتاق مونتاژ بازگردانده شد. حال مسئولان این آژانس فضایی به دنبال طرحی جدید برای آینده این موشک هستند.