زنگ خطر وبا در استان یزد به صدا درآمد


وبا یک بیماری واگیردار به دلیل شیوع آن در بسیاری از استان های کشور زنگ خطر در استان یزد به صدا درآمد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: وبا یک بیماری اسهالی عفونی است که توسط نوعی باکتری به نام ویبریوکولرا ایجاد می شود. این باکتری معمولاً در آب زندگی می کند و افراد با نوشیدن آب آلوده آلوده می شوند.

دکتر. میرزایی افزود: میکروب وبا پس از ورود به دستگاه گوارش انسان در معده و روده تکثیر می شود و با ترشح سموم باعث دفع بیش از حد آب و املاح بدن از دیواره روده می شود و به همین دلیل اغلب با آن همراه است. با اسهال

وی انتشار باکتری وبا در محیط زیست را از طریق فضولات انسانی عنوان کرد و گفت: وبا در 75 درصد افراد بدون علامت است و میکروب آن در روده کوچک انسان رشد می کند و به راحتی در محیط پخش می شود.

میرزایی ادامه داد: بیماری وبا می تواند مستقیماً از طریق دست های آلوده، تماس با مدفوع و استفراغ بیماران و یا تجهیزات و لوازم آلوده به مدفوع بیمار منتقل شود.

نماینده فنی مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه بیماری وبا علائم خفیفی دارد، گفت: متاسفانه کشورهای همسایه ایران، افغانستان و پاکستان و در کشور ما استان کردستان، کرمانشاه و بوشهر درگیر بیماری وبا هستند. مبتلا به وبا هم هستند و این یک زنگ خطر است برای استان ما در نظر گرفته شده است.

دکتر اشاره کرد. شریفی: مردم و مسئولان اجرایی استان باید آمادگی خود را برای این موضوع افزایش دهند و از مردم انتظار داریم توصیه های کارشناسان بهداشت را رعایت کرده و بهداشت فردی را رعایت کنند.

مدیر گروه بهداشت حرفه ای و محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز گفت: با توجه به فرا رسیدن هوای گرم، بیماری وبا در کشور و استان ما رو به افزایش است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه بیش از 420 هزار نفر در جهان به دلیل بیماری های منتقله از طریق آب و غذا جان خود را از دست می دهند.

دکتر. وحید جعفری افزود: از این تعداد 125 هزار مورد مربوط به کودکان زیر پنج سال است.

رئیس اداره بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان راه اصلی انتقال این بیماری را آب آلوده و مواد غذایی آلوده می داند و ادامه می دهد: از نوشیدن آب غیر شرب و آلوده خودداری کنید و حتی الامکان در فضای بسته تهیه و غذا بخورید و از مصرف خودداری کنید. . باقی مانده غذا

دکتر افزود. مینوسپهر: برای جلوگیری از شیوع این بیماری سعی کنید از آب لوله کشی کلردار برای نوشیدن آب، شستن ظروف و خوردن سبزیجات استفاده کنید، در غیر این صورت آب را بجوشانید و بعد از سرد شدن بنوشید.

وی افزود: از مصرف سبزیجات خام در زمان شیوع وبا خودداری کنید، سبزیجات و میوه ها را قبل از مصرف با محلول پرکلرین ضدعفونی کنید و پس از شستن در آب تمیز مصرف کنید.

مینوسپهر با تاکید بر پرهیز از ماهی خام یا نیم پز، شنا در استخرهای عمومی و نوشیدن آب میوه و ساندویچ یا هر گونه غذای آلوده گفت: قبل از غذا و بعد از توالت دست های خود را با آب و صابون خوب بشویید. آب میوه، معجون یا هر نوع غذا یا نوشیدنی از افراد سرگردان و تا حد امکان از غذاهای خانگی استفاده کنید.

وی ادامه داد: همچنین به طور غیرمستقیم و با آشامیدن آب آلوده به ناخالصی های ناشی از منابع آبی محافظت نشده مانند چاه، دریاچه، نهر، حمام یا شستن ظروف آشپزخانه، سبزیجات و میوه در آب آلوده مصرف غذاهای دریایی خام مانند صدف و ماهی، تغذیه کودکان و نوزادان با شیشه های آلوده نیز می توانند وبا را منتقل کنند.