ساخت بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور در مشهد آغاز شد – پایگاه خبری قدس آنلاینبه گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، مراسم ساخت این مرکز ویژه با حضور ملک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، اعضای هیئت مدیره بیمارستان رضوی و جمعی دیگر از مسئولان و پزشکان برگزار شد. ، صبح امروز در محل اجرای پروژه در محوطه بیمارستان رضوی.
فاز اول این پروژه شامل ساختمانی دو طبقه با زیربنای 3000 مترمربع و استفاده از مدرن ترین امکانات و تجهیزات پزشکی روز دنیا خواهد بود که پیش بینی می شود تا 15 ماه آینده به بهره برداری برسد.
این مرکز شامل بخش های بالینی، اجرایی، اتاق عمل، جنین شناسی، نمونه برداری و … خواهد بود و علاوه بر زوجین در کشورمان به متقاضیان غیرایرانی که در طول سال به مشهدالرضا سفر می کنند نیز خدمات ارائه می دهد.

توجه آستان قدس به دغدغه افزایش جمعیت در کشور
مسئول نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی از آغاز اجرای این طرح خبر داد: یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شریف آستان قدس رضوی در چند سال اخیر حل مقوله رشد جمعیت با استفاده از این طرح است. طرح های تشویقی به ویژه تجهیزات مرکزی که در آن، مشکل زوج هایی که علاقه مند به بچه دار شدن هستند اما به دلایل پزشکی نمی توانند این کار را انجام دهند با جدیدترین روش های درمانی قابل حل است.
رحمتی افزود: متاسفانه تعداد زوج های دارای مشکل ناباروری قابل توجه است و برای رفع مشکلات آنها و کمک به افزایش نرخ رشد جمعیت باید به سمت درمان موثر این زوج ها با استفاده از آخرین دستاوردهای علم روز حرکت کنیم. وی تصریح کرد: بنابراین درمان ناباروری موضوع بسیار مهمی است که مدیران این حوزه به دلیل وضعیت نگران کننده جمعیتی کشور باید روی آن تمرکز کنند.

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار علاوه بر تامین تجهیزات
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: این سیاست توسط هیئت مدیره بیمارستان رضوی دنبال شد و اقدامات کارشناسی آن انجام شد و امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگترین مرکز تخصصی درمان ناباروری هستیم. . در شرق کشور رحمتی ادامه داد: ساخت این مرکز با حدود 700 میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود و بخشی از تجهیزات این مرکز توسط بیمارستان رضوی و بخشی نیز با واردات تجهیزات پیشرفته انجام می شود. وی بیان کرد: بزرگترین وظیفه ما در تیم سلامت بنیاد بهره وری اوقاف آستان قدس رضوی استفاده از دانش روز و تجهیزات دانش بنیان برای کمک به درمان موثر زوج های نابارور علاقه مند به فرزندآوری است و به دلیل پیشرفت علم پزشکی، ما این کار را انجام داده ایم. می تواند به آنها کمک کند و این کار می تواند در افزایش نرخ رشد جمعیت نیز موثر باشد. رحمتی همچنین گفت: این مرکز ویژه با تمرکز بر رفع این مشکل و استفاده از کادر پزشکی متخصص، ماهر و شایسته بسیاری از مشکلات و موانع فرزندآوری را برطرف می کند.

ایجاد مجتمع های ویژه در بیمارستان رضوی
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بیمارستان فوق تخصصی 350 تختخوابی رضوی در بخش های مختلف به مجاوران و زائران امام رضا علیه السلام خدمات رسانی می کند و توجه به ساخت و ساز در مجتمع های ویژه ای از جمله … کلینیک تخصصی دندانپزشکی “غدیر” یکی از سیاست های کاربردی و حرفه ای است. و این بیمارستان قیمتی ندارد. وی ادامه داد: این مجموعه های ویژه بیمارستان رضوی می توانند به صورت تخصصی تر، تخصصی تر و سریعتر به درمان بیماری ها بپردازند و گویی با توجه به نیاز بیماران کشورهای همسایه به ویژه زائران غیرایرانی امام رضا علیه السلام این امر را فراهم می کنند. چنین. خدمات پزشکی پیشرفته در بیمارستان رضوی از مرکز درمان ناباروری نیز قابل ارائه است.
رحمتی گفت: در برنامه سه ساله بیمارستان رضوی احداث چندین مجتمع ویژه درمان سرطان و درمان ناباروری در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم اولین آنها تحت عنوان درمان ویژه ناباروری باشد. مرکز در زمان مقرر افتتاح خواهد شد.

لزوم انجام این پروژه
دکتر. فریدون نوحی رئیس هیئت مدیره بیمارستان رضوی نیز راه اندازی مرکز ویژه درمان ناباروری را یکی از بزرگترین اقدامات با توجه به شرایط کنونی کشور دانست و اظهار داشت: این مرکز خدمات بسیار ارزنده ای ارائه خواهد کرد. به زوج های نابارور مطابق با اجرای سیاست جوانان جمعیت در کشور که زندگی زناشویی آنها را قوی و پایدار می کند.
همچنین، دکتر محسن مصور، مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: این مرکز درمان ناباروری در حوزه مسائل خانوادگی مانند یک مجموعه بیمارستانی کوچک است که درمان ناباروری از مهمترین خدمات آن است.

وی با اشاره به اینکه ساخت این مرکز در فضایی مستقل از ساختمان های فاز اول و دوم بیمارستان رضوی ساخته شده است، افزود: با تکمیل این پروژه تمامی خدمات فعلی در حوزه خانواده بیمارستان رضوی، از جمله خدمات بالینی مرتبط به این مرکز ویژه منتقل خواهد شد.