سامسونگ به دلیل گمراه کردن مشتریان 9.8 میلیون دلار جریمه شد


سامسونگ به دلیل ادعای دروغ در مورد قابلیت های گوشی های هوشمند خود در تبلیغات، ۹.۸ میلیون دلار جریمه شد.

به گزارش سرویس فناوری خبری تکنا، سامسونگ به دلیل ادعاهای نادرست درباره یکی از ویژگی های گوشی های سری گلکسی خود در استرالیا متهم به گمراه کردن مشتریان شده و اکنون باید 9.8 میلیون دلار جریمه بپردازد. طبق دستور دادگاه فدرال استرالیا، این شرکت باید 9.8 میلیون دلار آمریکا را ظرف 30 روز پرداخت کند.

همچنین، سامسونگ مسئول هزینه های قانونی 140000 دلاری است که باید توسط کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا پرداخت شود. این کمیسیون 4 سال به این ادعا رسیدگی کرد. در این مورد، سامسونگ به دلیل گمراه کردن مشتریان در مورد مقاومت در برابر آب برای سری گلکسی جریمه شد. طبق گزارشی که توسط Gizmo China منتشر شده است، سامسونگ در مورد برخی از سری گوشی های گلکسی خود ادعاهای نادرستی داشته است. این ادعا در مورد مقاومت این گوشی ها در برابر آب در آگهی های منتشر شده در سال های 2016 تا 2018 است.گوشی های گلکسی A7 2017، گلکسی A5 2017، گلکسی اس 7 اج، گلکسی اس 7، گلکسی اس 8، گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8 در این ادعا ذکر شده اند. .

این در حالی است که گوشی های مورد بحث فقط در برابر پاشش آب مقاوم هستند و در برابر آب مقاوم نیستند. به همین دلیل هنگام استفاده در دریا یا استخر برای صاحبان خود مشکلاتی ایجاد می کنند. در یکی از این تبلیغات، گوشی سامسونگ را نشان می دهد که پس از خواندن قابل شارژ است. اما رطوبت واقعی می تواند به پورت شارژ گوشی آسیب برساند و از شارژ شدن آن جلوگیری کند.