ساپینتو باید صبور باشد آینده آزادی روشن استگروه ورزشی | شهرآرانیوزریکاردو ساپینتو با ارائه فوروارد فوتبالی در میان شایعات فراوان حریفان به پیروزی ارزشمندی در ایستگاه ششم لیگ برتر دست یافت تا بر روح و روان او سایه افکنده و با خیال راحت به تعطیلات بعدی برود.

ساپینتو بعد از یک سری تساوی که آنها را از بالای جدول دور نگه داشت، واقعاً به این برد نیاز داشت. بدون شک یک تساوی دیگر مقابل نساجی استقلال را در وضعیت بد روحی و روانی قرار می دهد و شرایط نگران کننده ای را برای ساپینتو ایجاد می کند.

شکی نیست که اگر بار دیگر با تساوی یا باخت صحنه را ترک کند، حریفان با شدت بیشتری به او حمله می کنند و سعی می کنند اعصاب او را بر هم بزنند.

ساپینتو مربی ذهنی است که این را می توان در رفتارهای او در کنار زمین دید و اگر استقلالی ها دوباره به او گل زدند، مشخص نیست پرتغالی ها در مقابل خبرنگاران از چه استراتژی استفاده کردند.

این پیروزی مرد پرتغالی را در آرامش نسبی قرار داد، اما لازم بود همکاران ساپینتو به او گوشزد کنند که ممکن است همین وضعیت در لیگ تکرار شود و استقلال به مربی صبوری نیاز دارد که بتواند مشکلات پیش بیاید و چالش های زیادی را پشت سر بگذارد. با حکمت خاص

ساپینتو در طول بازی بارها به تصمیمات داور در کنار زمین اعتراض کرد. او حتی در صحنه ای واکنش شدیدی به رفتار بازیکنان حریف نشان داد که ادامه این رفتار به صلاح استقلال نیست.

استقلال از نظر رفتاری مربی باوقارتری می‌خواست. مردی که به راحتی از کوره در نمی رود و خود را درگیر امور زمین نمی کند.

شاید ساپینتو فکر کند لیگ ایران مانند لیگ پرتغال است، اما بسیاری از نشریات و رسانه های ورزشی به سرعت رفتار او را تحلیل کرده و مشکل لاینحلی را برای مدیران باشگاه استقلال ایجاد می کنند. بنابراین لازم است سرمربی استقلال وارد بازی های آینده ای شود که بعد از تعطیلات برگزار می شود. لازم است سرمربی استقلال علاوه بر رفع برخی ضعف های فنی روی رفتار خود نیز کار کند.

او قبل از بازی گفت کسانی که آمادگی ندارند تمرین کنند. این عالی خواهد بود، اما به شرطی که ساپینتو بتواند رفتار خود را به اندازه کافی کنترل کند و با چهره ای تازه وارد هفته هفتم شود.