سربازان آمریکایی در حمله به دو پایگاه آنها در سوریه زخمی شدند


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی بامداد پنجشنبه از زخمی شدن چند نظامی این کشور در پی حمله موشکی به دو پایگاه آنها در شرق سوریه خبر دادند.

NBC News به نقل از یک مقام دولت آمریکا گزارش داد: تعداد نامعلومی از سربازان آمریکایی در دو حمله موشکی جداگانه به تاسیساتی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند زخمی شدند.

این مقام مسئول که نام و موقعیتش فاش نشد، گفت: جراحات وارده سطحی بوده و کشنده نبوده و همچنان در تلاش هستند تا آمار دقیق تلفات عملیات چهارشنبه شب علیه پایگاه های خود را گزارش کنند.

چهارشنبه شب دو پایگاه نظامی اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی «العمر» و میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه چندین بار در فواصل زمانی مختلف هدف حملات موشکی قرار گرفت.

این عملیات در پاسخ به حملات تهاجمی شب گذشته ارتش آمریکا اعلام کرد که به بهانه چندین حمله به پایگاه‌های این کشور به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه حمله کرده است.

ساعتی بعد، سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» در بیانیه‌ای تایید کرد که سه سرباز آمریکایی در این عملیات زخمی شده‌اند که جراحات آنها سطحی بوده است.

سنتکام همچنین گفت: نیروهای ما به حملات موشکی انجام شده از دو منطقه در سوریه پاسخ دادند و 3 خودرو و تجهیزات را منهدم کردند. ارزیابی اولیه ما این است که 2 یا 3 شبه نظامی کشته شده اند.

پیشتر یک مقام آمریکایی به فاکس نیوز گفته بود که بالگردهای آپاچی ارتش این کشور به دو منطقه در شرق سوریه حمله کرده و مدعی شده بود که عملیات موشکی علیه پایگاه های این کشور در سوریه از آنجا ایجاد شده است. (جزئیات بیشتر)

آمریکا طی سالیان گذشته از شبه نظامیان جدایی طلب به بهانه مبارزه با تروریسم و ​​داعش حمایت کرده و مناطق نفت خیز سوریه را اشغال کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا پیش از این به صراحت اعلام کرده بود که حضور نظامیان آمریکایی در سوریه به دلیل چاه های نفت است.

ایالات متحده علاوه بر نفت و گازوئیل، هر هفته مقادیر زیادی غلات سوریه را برای استفاده ارتش خود به کشورهای همسایه قاچاق می کند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید