سرلشکر باقری: تجهیزات نظامی ایران را می توان در اختیار عمان قرار داد حضور بیگانگان در منطقه جز ناامنی اثری ندارد.گزارش کردن شهرآرانیوزدریادار سیف بن ناصر الحربی فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفتگو کرد. قدرت کشور ما.

سرلشکر باقری در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط نظامی دو کشور گفت: ایران و عمان از دیرباز روابط نظامی مطلوبی داشته اند و اکنون این روابط در ابعاد مختلف در حال گسترش است.

وی با اشاره به روابط سیاسی دو کشور گفت: بحمدالله سیاست های عمان متعادل است و هم اکنون هماهنگی های لازم در حوزه سیاسی و فرهنگی بین دو کشور وجود دارد. در مسائل مربوط به امنیت منطقه و سایر موارد، سیاست های دو کشور هماهنگ است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تنگه هرمز و دریای عمان به عنوان منطقه مشترک دو کشور بسیار حائز اهمیت است و یکی از زمینه های همکاری نزدیک دو کشور محسوب می شود. همچنین امروز ناوگان ما در حال بازدید از سواحل دو کشور هستند و از پذیرایی شما از کشتی های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بنادر عمان قدردانی می کنیم.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حدود 16 سال است که ارتباط بین نیروهای مسلح دو کشور به صورت ارتباط مشترک بوده است، افزود: جلسات و بازدیدهای مستمری برگزار می شود و قدرت نظامی دو کشور نشان از این دارد. نزدیکی منافع دو کشور

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای بهبود روابط با کشورهای همسایه گام برداشته است و به همین دلیل هیچ محدودیتی در زمینه روابط دو کشور به ویژه روابط نیروهای مسلح قائل نشده ایم. . در هر دو کشور

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کمیته های سه جانبه کارگروه روابط دو کشور اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارند و در ماه های اخیر دو جلسه در تهران و یک نشست در عمان برگزار کرده اند. ، و این روابط می تواند هر روز بیشتر توسعه یابد. .

سرلشکر باقری افزود: جمهوری اسلامی ظرفیت های بسیار خوبی به ویژه در حوزه صنایع دفاعی و روابط نظامی دارد، محدودیت ارتباطی ندارد و تمام امکاناتی که در نمایشگاه وزارت دفاع می بینید در اختیار شما قرار می گیرد. .

وی گفت: دو کشور تجربیات ارزنده ای در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​دریانوردی دارند و با تبادل تجربیات می توانند زمینه ساز توسعه توان نظامی و دریایی خود شوند و ما از توسعه روابط در زمینه های مختلف استقبال می کنیم. “

سرلشکر باقری گفت: نیروی دریایی ما سال هاست که با اعزام ناوگروه در صدد برقراری امنیت در شمال و غرب اقیانوس هند و دریای سرخ بوده و تجربیات خوبی کسب کرده است. همچنین مرکز امنیت دریایی در چابهار ایجاد کرده ایم و از حضور شما در این مرکز و همچنین برگزاری رزمایش های مشترک استقبال می کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی درباره حضور بیگانگان در منطقه تاکید کرد: حضور بیگانگان در منطقه مشترک دو کشور اثری جز ناامنی و گسترش روابط نظامی ایران و عمان ندارد. در بخش امنیت منطقه قطعا به نفع کشورهای منطقه به ویژه مردم دو کشور است.