سرپرست جدید روابط عمومی هلال احمر منصوب شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند طی حکمی اشکان موسوی را به سمت «سرپرست اداره کل روابط عمومی و روابط عمومی جمعیت هلال احمر» منصوب کرد. پیش از این و از نخستین روزهای نهضت کولیوند، مجتبی کشاورز به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر این مسئولیت را بر عهده داشت. در حکم رئیس جمعیت هلال احمر آمده است:

نظر به تعهد، توانمندی و سوابق ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم با حفظ سمت به سمت «سرپرست اداره کل روابط عمومی و روابط عمومی جمعیت هلال احمر» منصوب می شوید.

روابط عمومی به عنوان چشم و چراغ سازمان، وظیفه اعلام آگهی، بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات مردم و مسئولان را بر عهده دارد. لذا امیدوارم با طراحی و برنامه ریزی برای تشکیل و اجرای «سامانه جامع ارتباطات سازمانی و تبلیغات درون سازمانی» و «نظام پذیرش و بررسی پروپوزال» به اهداف و مأموریتی که در ادامه شرح داده شده است، به نحو مطلوب دست یابید. روش:

1- ارتباط با گروه های مختلف اجتماعی و دستیابی به بالاترین سطح همسویی و همگرایی برای افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی هلال احمر.

2- اطلاع رسانی و روشنگری برای ایجاد و تقویت ارتباط و هماهنگی بین جمعیت هلال احمر و رسانه ملی و گروه های اجتماعی موثر بر کارایی و اثربخشی جمعیت.

3- ایجاد همدلی، تقویت و تفاهم، ارتقای فرهنگ سازمان و دستیابی به جایگاه شایسته برای اعتمادسازی و افزایش سرمایه انسانی جمعیت هلال احمر.

4- ارائه تصویر مثبت و معقول از جمعیت هلال احمر با پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی جامعه.

5- اتخاذ روش های مناسب برای ارتقای کمی و کیفی ارتباطات داخلی و خارجی

6- توسعه روابط عمومی الکترونیک با هدف ارتقای کیفیت ارائه خدمات و تسهیل در اطلاع رسانی و ارتقای جایگاه پاسخگویی جمعیت هلال احمر.

7- سازماندهی روابط عمومی ها در زمینه ها با توجه به کارایی و هماهنگی در ایجاد اطلاع رسانی و تبلیغات.

8- گسترش و تبیین روش تحلیلی روابط عمومی بر اساس رصد دقیق فضای فکری و فرهنگی جامعه.

9- کوشش در برگزاری جشن های مذهبی و ملی در جمعیت هلال احمر برای پاسداشت شأن انقلابی سازمان.

10- همکاری و تعامل مناسب و مطلوب با رسانه های مکتوب و سایت های خبری

امید است با استعانت از خداوند متعال، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جهت تحقق اهداف بلندمدت و به موقع گام های اساسی بردارد. سخنرانی تعیین دستور کار مقام معظم رهبری به ویژه بیانات گام دوم انقلاب اسلامی در سایه همدلی، هم افزایی و مشارکت با مدیران و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود برای انجام وظایف، پیروزمندانه و سربلند. .