سفیر روسیه: خروج نیروهای روسیه از سوریه واقعی نیست، هیچ رقابتی بین ما و ایران در سوریه وجود ندارد.بر اساس گزارش ها شهررانیوزالکساندر ییفیموف، سفیر روسیه در سوریه به روزنامه الوطن سوریه گفت: هیچ ارتباطی بین واحدهای نظامی روسیه در سوریه و اوکراین وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات پنتاگون و اردن درباره عقب نشینی یا انتقال نیروهای روسیه به سوریه، گفت که هر یک از این واحدها هدف خاص خود را دارند و نیروها و تجهیزات مناسبی برای حمل آنها دارند.

یفیف اف افزود: به عبارت دیگر، تعداد نیروهای روسیه در سوریه و استقرار و جابجایی آنها در سراسر سوریه صرفا بر اساس وظایف و شرایط نظامی و سیاسی در داخل کشور تعیین می شود و به هیچ چیز دیگری مربوط نمی شود. یادآوری می کنیم که از زمان حضور نیروهای ما در سوریه در سال 2015، تعداد آنها به طور مداوم در حال تغییر، کاهش و افزایش بوده است.

یفیموف، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه به الوطن گفت که ایران جای خالی نیروهای روسیه را پر خواهد کرد و در مورد موضوع جایگزینی معادله ایران با روسیه گفتگو خواهد کرد. روسیه اهل سوریه نیست و روسیه هیچ رقابتی ندارد. یا «موازنه قوا» به ویژه در ایران در خاک سوریه و هیچ شکافی وجود ندارد و نیست. ارتش سوریه قبل از هر چیز کنترل اوضاع را در دست دارد. در مورد نیروهای روسی و ایرانی، این نیروها به صورت قانونی و به دعوت دولت قانونی و قانونی سوریه و هماهنگی آن حضور دارند و در تلاش هستند تا ماموریت های مختلف را بدون رقابت انجام دهند. هر چه میل دشمنان برای نشر این گونه دروغ ها باشد.