سقوط متروپل عمدی بود؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، جاودان پور گفت: عملیات تخریب متروپل آغاز شده و ریزش روز گذشته بخشی از این سازه در طرح قبلی بود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ جاودان پور مدیرعامل شرکت آروندان گفت: عملیات تخریب متروپل آغاز شده و ریزش دیروز بخشی از این سازه در برنامه قبلی بوده و در روزهای آینده این احتمال وجود دارد که نیرو قوی است، سر و صدا و گرد و غبار، و جای نگرانی برای مردم وجود دارد.» نه

وی دلیل تاخیر در آغاز عملیات آواربرداری در متروپل را رسیدن به یک راه حل مطمئن و پایدار عنوان کرد و گفت: پس از تصمیمات کارشناسی و استقرار تجهیزات در خیابان امیرکبیر آبادان، عملیات آواربرداری بقایای متروپل آغاز شد. ساختار آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت اروندان در خصوص مقاوم‌سازی سازه ناپایدار متروپل آبادان برای عملیات تخریب گفت: جلوگیری از ستون‌های عمودی سازه‌های ناپایدار تصمیم نهایی برای تخریب این سازه است که ابتدا آن‌ها را به یکدیگر متصل کردیم تا در حین تخریب ، به سمت ساختمان ها یا خیابان های مجاور حرکت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: قرار است عملیات تخریب ساختمان به صورت لایه لایه و از بالا انجام شود و تا دو ماه آینده روند تخریب ادامه خواهد داشت.

آقای جاودان پور گفت: یکی از کارگران مفقود شده و جستجو برای یافتن وی ادامه دارد.

برج 11 طبقه متروپل در دوم ژوئن سال جاری به دلیل عدم استحکام فروریخت که منجر به کشته شدن 43 نفر و مجروح شدن 38 نفر براثر ریزش شد.