سهمیه سوخت امشب پرداخت می شود – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سهمیه بنزین مردادماه از امشب واریز می شود.

سهمیه 60 لیتری بنزین برای خودروهای شخصی هر ماه پرداخت می شود. این سهمیه تا اطلاع ثانوی روی کارت سوخت باقی خواهد ماند.

امشب 60 لیتر از سهمیه بنزین ماهانه در کارت های هوشمند سوخت شخصی واریز می شود. همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی بر اساس جدول سهمیه بندی در طرح مدیریت مصرف سوخت تعیین می شود.

سهمیه بندی بنزین بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه از ساعت 24 روز جمعه 24 آبان 1397 برای کلیه خودروهای بنزینی آغاز شد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت هوشمند سوخت برای دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت در ابتدای 6 ماه، اما پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده در مواجهه با شیوع آن، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی طی 9 ماه با اطلاعیه ای این کلاهک را تغییر داد.

بنابراین سهمیه واریز ماهیانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت در صورت عدم استفاده حداکثر تا 9 ماه بر روی کارت هوشمند سوخت قابل ذخیره است.

به گزارش خبرآنلاین، معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش قیمت سوخت موضوعی نیست؛ سهمیه به شارژ کارت های سوخت مانند گذشته ادامه می دهد

جلیل سالاری در حاشیه مراسم رونمایی از اجرای پنج طرح زیرساخت ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر کاهش سهمیه سوخت و احتمال سه برابر شدن سوخت، اظهار کرد: در ابتدا که سامانه هوشمند سوخت اجرا شد. در سال 2086 سیستم سهمیه بندی اجرا شد. و اعتباراتی برای استفاده از کارت سوخت شخصی در نظر گرفته شده است که در سال های مختلف میزان سوخت اختصاص یافته به کارت ها بین 500 لیتر، 300 لیتر و … متفاوت است.

وی ادامه داد: به همین ترتیب جا کارتی روی تمامی نازل ها قرار می گیرد.

جزئیات سهمیه نفت دولت

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: امروز سهمیه سوخت 1500 تومانی همچنان موثر است و قابلیت صرفه جویی بیشتر را دارد و نرخ دوم نیز این است که مالک خودرو می تواند از موجودی کارت پرسنلی یا پیش پرداخت استفاده کند. کارت، با توجه به اینکه تفاوت قیمت ندارد، عمدتا از کارت اعتباری استفاده می کنند.

تمید گفت: بحث کاهش سهمیه سوخت نرخ دوم از نظر تفاوت قیمت سوخت در کشورهای همسایه و مهاجرت کارت اعمال می شود و این موضوع خاصی نیست.

سالاری با بیان اینکه بحث افزایش قیمت سوخت مطرح نیست، تاکید کرد: توزیع سوخت سهمیه ای با نرخ 1500 تومان و سوخت آزاد با نرخ 3000 تومان همچنان موثر است.
وی خاطرنشان کرد: کاهش سهمیه طبق تبصره 14 قانون پیش بینی درصد کارت سوخت برای مالکان خودرو نباید پرداخت شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بحث افزایش قیمت سوخت مطرح نیست، تاکید کرد. سهمیه به شارژ کارت های سوخت مانند گذشته ادامه می دهد.