سیدعباسی: هواداران ما امسال باید صبور باشند/ استاندارد بودن سالن ها بسیار ارزشمند است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، جهانگیر سید عباسی درباره شرایط تیم شهرداری ارومیه و آغاز تمرینات بازیکنان گفت: این باشگاه تا امسال مجوز قانونی برای مدیریت تیم نداشت و برخی نهادهای نظارتی وارد شده اند و تیمداری برای باشگاه شهرداری ارومیه تقریبا غیر ممکن است اما با توجه به علاقه اعضای شورا و شهردار و همچنین فشار افکار عمومی و اصحاب رسانه، در نهایت مجوز تیمی توسط ورزات در کشور دریافت شد.

وی افزود: به دلیل تاخیر در اخذ این مجوز، تیم شهرداری ارومیه به عنوان آخرین تیم وارد لیگ شد. به همین دلیل از حدود یک هفته پیش تمرینات خود را آغاز کردیم و با وجود سیاست باشگاه در استفاده هر چه بیشتر از بازیکنان بومی، حدود 16 نفر از والیبالیست های برتر ارومیه و حتی بازیکنان رده پایین با سایر باشگاه ها قرارداد بستند.

سید عباسی با تاکید بر اینکه به دلیل زمان کم تا شروع لیگ نتوانستند بازیکنی را انتخاب کنند، تصریح کرد: علاوه بر بازیکنان جوان بومی بازیکنانی را که بیرون هستند تایید می کنیم. در واقع ساختار اصلی تیم را همین بازیکنان جوان بومی تشکیل می دهند در حالی که دو سه بازیکن باتجربه به تیم اضافه می کنیم. امیدواریم سهمیه سوپرلیگ این بازیکنان را حفظ کنیم و در صورت امکان شاهد هشت تیم در نیم فصل باشیم. البته اگر امکان جذب همه بازیکنان بومی ارومیه وجود داشته باشد، تیم ملی قدرتمندی تشکیل می شود. امیدوارم سال آینده بتوانیم 70 درصد این بازیکنان را جذب کنیم.

وی ضمن تشکر از دست اندرکاران اخذ این مجوز گفت: اگر این اتفاق نمی افتاد امسال ارومیه در لیگ برتر تیم نداشت. به نظر من لیگ ایران بدون حضور تیمی از ارومیه مفهوم خوب لیگ را از دست داده است. خدا را شکر این اتفاق افتاد. هواداران از امسال خسته شده اند. مطمئنا با سیاست باشگاه و نگاه مسئولان والیبال شهرستان در سال آینده تیم خوبی در خور این شهر خواهیم داشت.

این سرمربی در خصوص تصمیم فدراسیون والیبال مبنی بر برگزاری مسابقات در چهار سالن گفت: قطعاً باعث کاهش آسیب دیدگی بازیکنان می شود و این حرکت به سمت استانداردهای جهانی اتفاق خوبی است اما این حرکت کمی دیر شروع شد. من به اجرای این برنامه خوشبین نیستم زیرا تیمی مثل گنبد با این حجم از مخاطبان برای سرمایه گذاری روی والیبال مشکلات زیادی دارد و فکر نمی کنم مسئولان و بینندگان این شهر از این تصمیم راضی باشند. استاندارد بودن سالن ها بسیار ارزشمند است و امیدوارم در زمینه بازرسی تصویری تصمیم فوری گرفته شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید