سیل مهیب در ترکیه جان 4 نفر را گرفت + فیلمبر اساس گزارش ها شهررانیوزرسانه های ترکیه روز دوشنبه از کشته شدن چهار نفر و مفقود شدن سیل در مرکز ترکیه خبر دادند.

رسانه های ترکیه گزارش دادند که سیل روز شنبه در مرکز ترکیه به ویژه در آنکارا پایتخت این کشور منجر به کشته شدن چهار نفر و مفقود شدن یک نفر شد، در حالی که انتظار می رود از این پس در ترکیه بارندگی های جدیدی صورت گیرد.

منابع گفتند که اجساد سه قربانی در استان آنکارا پیدا شد، جایی که امدادگران همچنان در حال جستجو برای یافتن نفر چهارم ناپدید شده روز دوشنبه بودند.

به گزارش رسانه های محلی، یک نفر دیگر در شهر کارامان در مرکز ترکیه بر اثر جاری شدن سیل جان خود را از دست داد. بارش شدید باران و گاهی تگرگ در روزهای شنبه و یکشنبه مرکز ترکیه را درنوردید و به چندین شهر در شمال و مرکز ترکیه خسارت وارد کرد.

صبح امروز به دلیل سیل که باعث تخریب جاده ها شد، ورود به هشت روستا در کاستامونو در شمال ترکیه غیرممکن شد. هشدارهای زرد و طوفان روز دوشنبه در 42 شهر در مرکز و شمال ترکیه صادر شد. مدارس ابتدایی و متوسطه در آنکارا و مرکز آنکارا امروز (دوشنبه) تعطیل است.

در ماه اوت سال گذشته بارندگی شدید، طغیان رودخانه ها، رانش زمین و رانش زمین در استان های شمالی ترکیه در سواحل غربی دریای سیاه، برخی استان های این منطقه از جمله کاستامونو، سینوپ و بارتین متحمل خسارات شدیدی شدند زیرا دولت این مناطق متحمل خسارات شدید شدند. مناطق فاجعه آمیز اعلام شد.

این در حالی است که ترکیه با ساختن چندین سد در سرچشمه دجله و فرات باعث خشکسالی در عراق و افزایش طوفان های گرد و غبار در این کشور می شود. این سدها علاوه بر عراق شامل ایران، سوریه، کویت و سایر سدها در طوفان گرد و غبار نیز می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران