شب بدون طلا در کاراته ایران در قونیه – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین؛ رقابت های کاراته در بازی های کشورهای اسلامی از چهارشنبه امروز در شهر قونیه ترکیه آغاز شد و نمایندگان کشورمان در 2 دسته مردان و زنان به مصاف حریفان خود رفتند.

اجرای ضعیف این بازی ها به مسابقات کاراته نیز کشیده شد و اختلال در سیستم امتیازدهی باعث شد تا مسابقات کاتا (اجرای فرم) به طور نامحدود متوقف شود.

در مسابقات روز چهارشنبه تیم ایران از کسب مدال طلا بازماند و به سه نقره و یک برنز دست یافت.

نتایج نمایندگان ایران به شرح زیر است

بخش مردانه

در مرحله مقدماتی کاتای انفرادی ابوالفضل شهرجردی به همراه هفت قطری دیگر به دور دوم این رقابت ها راه یافت و پس از آن بالاتر از نمایندگان اندونزی، جمهوری آذربایجان و الجزایر قرار گرفت و به فینال راه یافت.

وی در دیدار پایانی مقابل نماینده میزبان شکست خورد و نقره گرفت.

منهای 60 کیلوگرم «علی مسکینی» در اولین گام مقابل «رافائل اکبروف» از قرقیزستان شکست خورد و به زودی حذف شد.

منهای ۶۷ کیلوگرم «مرتضی نعمتی» در اولین گام ۴ بر یک نماینده قطر را شکست داد و سپس ۲ بر یک «بورک اوگور» از کشور میزبان را شکست داد. نعمتی در نیمه نهایی مقابل سعید اوبایا مراکشی با نتیجه 5 بر یک شکست خورد و از صعود به فینال بازماند تا برای مدال برنز تلاش کند.

نعمتی در رده بندی نتیجه را به حریفی از جمهوری آذربایجان واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

منهای ۷۵ کیلوگرم «علی اصغر آسیابری» نماینده باتجربه ایران حریفانی از سنگال و قرقیزستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. سپس «حسین مسارو» اردنی را شکست داد و راهی فینال شد.

آسیابری در فینال مقابل «انس علم» از مراکش شکست سنگین ۷ بر صفر را متحمل شد و به مدال نقره دست یافت.

بخش بانوان

کاتا تیمی متشکل از سپیده امینی، زینب السادات حسینی و ملیکا عزتی در مرحله مقدماتی عملکرد خوبی داشتند و با کسب مدال طلا به فینال راه یافتند.

تیم ایران در آخرین دیدار مقابل مراکش شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

منهای 50 کیلوگرم «سارا بهمنیار» ابتدا «آسیاوا» از قرقیزستان را شکست داد و در ادامه با نتیجه 3 بر یک «چایمه آهیاتی» از مراکش را شکست داد تا بار دیگر به جدول شانس ها راه یابد.

وی در رده بندی نماینده قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

منهای 55 کیلوگرم «تراوات خاکسار» در اولین گام مقابل «مدینا سادیگوا» از جمهوری آذربایجان شکست خورد و با ناکامی این حریف از راهیابی به فینال، خاکسار حذف شد.

دیگر نمایندگان کاراته ایران در دو رده کاتا و کومیته فردا پنجشنبه روی تاتامی به میدان می روند.

منبع: ایرنا