شرح میزان خسارت سیل در روستای مزداران/ فرماندار فیروزکوه: 120 واحد مسکونی تخریب شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، محمد حیدری منش سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در سیل اخیر روستای مزداران 120 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد و تعداد قابل توجهی از واحدها نیازمند تعمیر اساسی هستند.

وی گفت: در روستای آتشان 21 واحد مسکونی نیاز به تعمیر اساسی و 5 واحد نیاز به بازسازی دارند و 110 خودروی سواری آسیب دیدند.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه گفت: روستاهای شهرستان فیروزکوه تا کنون 4 سیل شدید را تجربه کرده اند و با وجود اینکه نیروهای امدادی، خدماتی و جهادگران در حال نظافت هستند اما به دلیل اینکه سیل هر بار گل و لای بیشتری را به همراه دارد پاکسازی کامل انجام نمی شود. .barangay.

حیدری منش ادامه داد: بر اساس آمار سیلاب روستاها تاکنون 600 هکتار باغ، 200 هکتار زمین کشاورزی، 25 راس دام سبک، 30 کیلومتر راه بین مزارع و 20 مرغداری خسارت دیده است.

وی افزود: 2 هزار و 24 کیلومتر از راه های روستایی تخریب شد و سیل 70 درصد زیرساخت های راه را از بین برد و البته زیرساخت های روستا و نیازهای اولیه از جمله آب، برق و گاز به شدت آسیب دید. در این مکان تاسیس یا تعمیر شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به خسارات دیگر سیل گفت: برخی آثار باستانی فیروزکوه نیز در این حادثه آسیب دیدند.

حیدری منش خاطرنشان کرد: وظیفه خدمات رسانی به روستاهای آسیب دیده مستلزم هزینه های سنگین و حمایت های کشوری است لذا از مدیران و مسئولان می خواهم در این برهه ما را فراموش نکنند تا با اقدام به موقع و به موقع به شهروندان برای بازگشت به زندگی عادی کمک کنند. اقدام جدی..

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید