شکست تیم ایران مقابل ایسلند / بازی جمعه شب مقابل سوئد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان جهان از 8 تا 19 مردادماه به میزبانی مقدونیه شمالی برگزار می شود. تیم هندبال بانوان کشورمان برای حضور در این بازی ها برای اولین بار عنوان قهرمانی قاره آسیا را از آن خود کرد. هندبالیست های ایران در مرحله مقدماتی در گروه B با تیم های سنگال، ازبکستان و مقدونیه شمالی همگروه بودند که در پایان دو برد مقابل سنگال و سنگال به دست آمد. ازبکستان و باخت مقابل میزبان به عنوان تیم دوم راهی مرحله اصلی شد و برای اولین بار در جمع 16 تیم برتر جهان قرار گرفت.

شاگردان محمد خانی در مرحله اصلی با تیم اول و دوم گروه A همگروه هستند. به این ترتیب تیم ایران در مرحله یک هشتم نهایی با ایسلند، سوئد و مقدونیه همگروه است و برای صعود به گروه هشت تیمی باید به مصاف ایسلند و سوئد برود.

تیم هندبال نوجوانان دختر ایران چهارشنبه شب 21 مرداد از ساعت 21:00 به وقت ایران به مصاف تیم ایسلند رفت.

در 3 دقیقه ابتدایی این دیدار، ایسلند با نتیجه 3 بر یک ایران را شکست داد. در ادامه نیمه اول تیم ایسلند که بازی سریع و قدرتمندی از خود به نمایش گذاشت با نتیجه 17 بر 10 به برتری رسید. در این نیمه آرزو بهمئی بازیکن شماره 14 ایران و دست راست ایران به جمع تیم اضافه شد.

شاگردان محمد خانی در نیمه دوم بازی سریع تری نسبت به خودشان به نمایش گذاشتند. در دقیقه اول بازی شهرزاد نصوحی کاپیتان تیم ایران مصدوم شد. تیم ایران در پایان با نتیجه ۲۸ بر ۱۷ مغلوب تیم قدرتمند ایسلند، سرگروه A در مرحله مقدماتی شد.

تیم ایران جمعه شب در دومین دیدار این مرحله به مصاف تیم سوئد می رود.

بازیکن شماره پنج ایسلند به عنوان بهترین هندبالیست این رشته انتخاب شد.