عذرخواهی سه وزارتخانه، شهرداری مشهد و راننده سرویس از خانواده کودک مقتول مشهدیمهدی صبوری نیک شهرآرانیوز; در پی اجرای تصمیم دستگاه قضایی امشب جمعی از مسئولان شهری و استانی از جمله سید عبدالله ارجایی شهردار مشهد، شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، محمدحسین داوری استاندار مشهد و عابدین زاده معاون دادستان مشهد برای اعلام عذرخواهی و دلجویی در منزل کودک مقتول محمدحسین اموازغدی حضور دارند.

در این مراسم محمدحسین داوری فرماندار مشهد مقدس گفت: ایام سوگواری را به عموم بازماندگان تسلیت می گویم و اگر خدا بخواهد خداوند به ما توفیق دهد تا شعائر اسلام را به خوبی انجام دهیم. و در راه. اهل بیت (ع) عمل کند

وی افزود: امروز همه ما بر این باوریم که رسالتی داریم که راه آن برایمان روشن است و باید عمل کنیم و آن آرمانی است که امام راحل (ره) قرار داده و آن چیزی جز عدالت نیست.

فرماندار مشهد گفت: عدالت این است که هر جا مشکلی وجود دارد رفع شود و ما با این مصیبت بزرگ که همه می فهمند و در این راه چقدر سخت است همدردی می کنیم اما به هر حال احساس کردیم که داریم و می دانیم. چقدر سخت و دشوار است حمل یک کودک در این سن.

داوری با بیان اینکه یکی از بزرگترین امتحانات الهی از دست دادن فرزندی است که خداوند او را برای پیامبر خود برگزیده و ثواب زیادی دارد، قدم بزرگی است که اگر این اتفاق افتاد و شما ناراحت شدید، کاری کنیم که این اتفاق نیفتد. دوباره و اصلاح فرآیندها.

وی تصریح کرد: علاوه بر اینکه معتقدیم در این حوزه ایراداتی وجود دارد و باید این ایرادات را برطرف کنیم، افتخار می کنیم که نظام جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که حاضر است حاکمیت خود را در این زمینه زیر سوال ببرد. برای رفع نقص و باید رسانه ای شود تا این جریان که یکی از ارزش های نظام اسلامی است اصلاح شود و نظام قضایی اصلاح شود و به نحوی این عدالت که قبلا یکی از آنها بود برقرار شود. ارزش های نظام اسلامی، پس ما دیگر این موارد را نداریم.

استاندار مشهد بیان کرد: به دنبال این هستیم که این اتفاق نیفتد و خوشحالیم که در خدمت خانواده ای با درک و بینش بسیار بالای انقلاب اسلامی و مردم متدین هستیم و تمام تلاش خود را به کار می گیریم. که رای خوب است و نواقصی وجود دارد قابل رفع است

گزارش کردن شهرآرانیوزهمزمان در پنجمین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، دانش‌آموز ۱۰ ساله مشهدی به نام محمدحسین اموازغدی توسط راننده‌ای که خود را راننده آژانس معرفی می‌کرد از مقابل منزلشان در خیابان موسوی قوچانی ربوده شد. سپس جسد وی در اطراف شهرک صنعتی شاندیز پیدا شد و با ضربات وحشیانه چاقو کشته شد.