عضو شورای شهر شیراز باید مدارک معتبر در مورد شهر سعدی ارائه دهد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، موفقیت نصیرالملک وی در پاسخ به سخنان هفته گذشته یکی از اعضای شورای شهر شیراز مبنی بر اینکه این وقف و یک سازمان دیگر باعث عدم توسعه و پیشرفت در شهرک سعدی شیراز شده است، توضیحاتی را به رسانه ها ارائه کرد.

متن پاسخ به شرح زیر است؛

مرحوم حاج حسنعلی نصیرالملک در سال 1309 هجری قمری منطبق با سال 1270 هجری قمری بخشی از متصرفات وی در مناطق تنگ سعدی، بیضی شکلفاز و باشکوه وقف تعزیه ی حضرت سیدالشهدا (ع)آ)حفظ امور جاری امامزاده واجب تعظیم سید الحرمین و مسجد نصیرالملک بر اساس وقفنامه فعلی وقف کردند که پس از تأسیس اداره ثبت در اعلامیه رسمی در سال 1309 حدود اراضی موقوفه محدود شد و از ابتدای صیغه وقف کار. از موقوفه مجدداً انجام شده است که پس از انقلاب اسلامی و فرمایش تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در مورد موقوفات انجام شده است، با مراجعه به کمیسیون ماده 2، وقف اراضی مذکور نیز تأیید می شود.

یکی از شروط اساسی صحت وقف، احراز مالکیت مالک بر مال است که در زمان وقف مورد تردید نبوده است.

عدد آیت الله حائری معیار عمل است

با توجه به وقف سایت سعدی در پلاک های 924، 925، 926، 928 در بخش سوم شیراز تا اواسط دهه 1370. هیچ راهی وجود ندارد شکی نیست.

چنین ادعاهایی در گذشته نیز از سوی افرادی که با سوء استفاده از موقعیت خود برای حذف موقوفه منطقه به دنبال کسب منفعت بوده اند مطرح شده است. دشتکوه در اواخر دهه 70 پیشنهاد کردند که این زمین ها از موقوفه حذف شود.

در آن روزها امام راحل شیراز آیت الله حائری (ره) در کتابی مانند ذیل به شرح آن واقعه پرداختند که بی شک معیار عمل خواهد بود.

متن نامه به این شرح است: «در خصوص پروژه فلاحت در حین سرگرمی دشتکوه در مورد وقف آن نیز بین اداره امور اراضی (منابع طبیعی) و اداره اوقاف اختلاف است، ممکن است مدارک وکیل وقف دلیل کافی برای تصمیم دادگاه نباشد. شیعه وقف از نظر شرع و رضایت کشاورزان مورد توجه است. نگرش شما حتما برای من هست

شبهه در نحوه مالکیت وقف و عملکرد متولی و وکیل و غیره بحث دیگری است. گرفتن حق حضرت سیدالشهدا علیه السلام با ربودن حرام خیام و استرداد حق او فرقی ندارد. برو این نشان دهنده بازگشت لباس پیامبر است که اهل بیت بر آن اصرار کردند و موفق شدند.

در یکی دو سال اخیر تا الان عده ای با همین ادبیات و تشویق افکار عمومی برای گرفتن زمین های موقوفه از متوفی. نصیرالملک در منطقه سعدی مخالف حق وقف هستند.

اوقاف حق دریافت پرونده همکاری با مدیریت شهری را ندارد

این مطالب باعث تشویش افکار عمومی و حتی تحریک عده ای در منطقه سعدی شده است، در حالی که مطالب مطرح شده فاقد وجاهت قانونی است و مدرکی ارائه نمی دهد.

این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه وقف مانع احیا و توسعه منطقه سعدی می شود، بافت فرسوده و قدیمی سعدی را با تحقیر به یمن و غزه تشبیه کرد و کارکرد موقوفه را با ماهیت آن منطبق کرد. رژیم غاصب صهیونیسم و رژیم سعودی آن را قاتل کودک می داند در حالی که اوقاف هیچ ماموریت و وظیفه ای برای توسعه خدمات شهری ندارد و بارها به صورت شفاهی و کتبی اعلام شده است که در صورت همکاری شهرداری و مجموعه مدیریت شهری مجوزها فسخ سند اجاره مستاجرین محترمی که اولین حق قبولی را دریافت نکرده اند الزامی است.

اوقاف بدون اجبار عده ای به دنبال حل مشکل است

سخنگوی شورای شهر شیراز مدعی شد خانه های دامنه تپه متعلق به منابع طبیعی است و فقط اوقاف ادعای مالکیت دارد. اوقاف هیچ گاه ادعای مالکیت انفال و اراضی منابع ملی نداشته است و با تشکیل جلسات کارگروهی با اداره منابع طبیعی بدون فشار و نفوذ برخی افراد به دنبال حل اختلافات است.

در خصوص سرمایه گذاری در منطقه سعدی نیز باید به این نکته اشاره کرد که دلیل عدم استقبال سرمایه گذاران بافت اصلی شهری منطقه سعدی است که آقای مهندس حجاری از موقوفه ولی مالکیت خود را نپذیرفت و بدون سند. ادعای امثال او، خودش باعث از دست دادن زمین ها شد

بدهی مربوط به وقف را تعیین کنید

ادعا می شود وقف به نام وقف و امام حسین (ع) به اهالی محترم شهر سعدی ظلم کرده است که اعلام نکردند.

به عنوان نمونه موقوفه برای یک خانه مسکونی ۱۰۰ متری در غرب منطقه سعدی به مدت سه سال حدود ۲۱۹ هزار تومان اجاره دریافت می کند که عضو شورای شهر شیراز باید توضیح دهد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

از سوی دیگر در ایام محرم و صفر با استعانت از روح القدس وظیفه و رسالت خود را در حمایت و پشتیبانی از هیئت های مذهبی، موکب ها، مساجد و حسینیه ها برای برپایی مراسم عزاداری حضرت سید انجام داد. الشهدا (ع) به تأیید. اکثر بزرگان شهر و گزارش های مکتوب موجود است.

در صورتی که سخنران داخل دلسوز و یاور حق باشد با توجه به مسئولیت خود در قبال شورای شهر و ناظر شهرداری منطقه 3 در خصوص تعیین بدهی نزدیک به 600 سند منقضی شده به اجاره و همچنین ضبط بیش از 4 مورد. قطعات سند زمین وقفی بدون پرداخت حق و حقوق وقف، عمل.

مدارک ادعاهای مطرح شده را ارائه دهید

اگر واقعاً در ادعای زمین فروخته شده توسط شهرداری مقفوی و اداره آموزش و پرورش و تبانی با فرقه باطل صادق هستند، اسناد را در اختیار نهادهای امنیتی و قضایی قرار داده اند تا مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرند. و مقفوا به طور کامل با آنها همکاری خواهد کرد.

این عضو شورای شهر شیراز بر اساس کدام مجوز شرعی یا حکم قانونی اعلام کرد که برای انجام فعالیت شهرداری نیازی به بحث وقف و اخذ سند اجاره زمین نیست، ظاهراً خود را قاضی می داند. . قضات آیا می دانید چنین فتوائی داده اند؟ یا اینکه حال دنیوی خوبی دارد و در آخرت ثواب خوبی دارد، بدون ترس از عقاب، آشکارا دستور تضییع حق می دهد و حقوق موقوفه حضرت سیدالشهدا(ع)آ) می دهند؟