فرماندار بندرانزلی: خط آتش سوزی تالاب بین المللی انزلی قطع شد/ شناسایی مصدومان آتش سوزی


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، محمد پورخوشسعادت دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل وزش باد شدید احتمال گسترش و افزایش آتش وجود دارد. ، سپاه و بسیج تلاش کردند و با تاکید استاندار برای اطفای سریع آتش، بالگردهای آتش نشانی از تهران به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به علت تاخیر چند ساعته ورود بالگردهای آتش نشانی به تالاب بین المللی انزلی، تصریح کرد: روز گذشته نیز با آتش سوزی زیادی در شهر لاهیجان مواجه بودیم که بالگردهای آنجا به آتش را خاموش کردند و اوایل دیروز به تهران بازگشتند، اما بلافاصله و پس از گفتگوی استاندار گیلان با وزیر کشور، این دو بالگرد وارد گیلان شدند و آب گرفتند، هرچند آتش تا حد زیادی خاموش شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بندرانزلی از بررسی و احتمال وقوع عمدی آتش سوزی در تالاب بین المللی انزلی خبر داد و افزود: در سال های گذشته بیشتر آتش سوزی ها عمدی بوده و اراضی اطراف را اشغال کرده است. تالاب ها بنابراین گروه های کارشناسی دستگاه قضایی و یگان حفاظت محیط زیست در منتفه هستند و در حال بررسی هستند که البته افرادی در این زمینه شناسایی می شوند.

پورخوش سعادت با تاکید بر ضرورت ایجاد پایگاه امداد هوایی در استان گیلان گفت: با تاکید نماینده عالی دولت گیلان مقرر شد پایگاه امداد هوایی در استان گیلان در مدت زمان طولانی ایجاد شود تا با آن مواجه نشویم. مشکلات در این مواقع

انتهای پیام/3389
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید