فرمانده ترور موساد کشته شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، صابرین نیوز به نقل از خبرگزاری المیادین لبنان گزارش داد که فردی به نام «ایلاک رونبه عنوان فرمانده واحد ترور سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی به نام موساد در جریان حمله پهپاد ساعتی بعد در اربیل در شمال عراق کشته شد.

در این رابطه «خالد اسکیف»؛ خبرنگار پیشکسوت المیادین در حساب توییتر خود اعلام کرد: «سایت های یک مرد عراقی پس از کشته شدن نامش الا روندر جریان این حمله بر جوخه ترور صهیونیست ها نظارت داشت پهپاد این در اربیل در شمال عراق گزارش شده است.

این خبر تنها ساعاتی پس از حمله منتشر شد پهپاد در مقر آمریکا در اربیل عراق منتشر شد. چند ساعت قبل از انتشار این خبر، برخی منابع محلی از این حمله خبر دادند پهپاد به کنسولگری ایالات متحده در خارج از فرودگاه اربیل آنها گزارش دادند که در منطقه کردستان عراق واقع شده است. گفته می شود حمله است پهپاد به ساختمان کنسولگری و پایگاه نیروهای آمریکایی در محله شورشیان اربیل مرکز استان اربیل این اتفاق در شمال عراق رخ داد.

منابع دیگر نیز گفته اند اند احتمالاً بیش از یک پهپاد در این عملیات دخیل است.

همچنین گفته می شود که این حمله در یک منطقه امنیتی بسیار حساس در نزدیکی کنسولگری امارات در این کشور رخ داده است اربیل این اتفاق در دو کیلومتری کنسولگری ایالات متحده رخ داد و دود و آتش از هدف بلند شد.
که
رویترز همچنین به نقل از مقامات امنیتی و مقامات اقلیم کردستان گزارش داد که هواپیمای بدون سرنشین انتحاری کنسولگری آمریکا در این شهر را هدف قرار داد.
که
یک سایت خبری السومریه عراق همچنین در گزارشی اعلام کرد که صدای انفجاری در نزدیکی کنسولگری آمریکا در این شهر شنیده شده است.
که
جزئیات بیشتر در مورد این حمله پهپاد هنوز اعلام نشده است، اما از زمانی که پارلمان عراق خروج تمام نیروهای خارجی و آمریکایی را تصویب کرد، حملاتی به کاروان ها و مقرهای آمریکا در مناطق مختلف عراق صورت گرفت.