فروش ضایعات آهن در ازای کالا! – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، شهرداری تهران پس از خرید برخی اقلام مورد نیاز پروژه و فروش دارایی های مازاد خود در بورس کالا، در برنامه جدید خود که در دستور کار قرار گرفت، اقدام به فروش ضایعات در بورس کالا با ضایعات آهن کرد.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل سرمایه گذاری شهرداری تهران از آغاز فرآیند فروش ضایعات فولادی شهرداری تهران در بورس کالا خبر داد.

هادی علیرضایی با بیان اینکه شهرداری تهران برای اولین بار زباله های خود را از طریق بورس کالا به فروش می رساند، گفت: شهرداری تهران برای اولین بار قصد دارد ضایعات آهن آلات را در بورس کالا بفروشد و مقدمات آن توسط برخی و به زودی ضایعات از طریق بورس کالا با قیمت واقعی و شفاف به فروش می رسد.

علیرضایی با بیان اینکه ضایعات آهنی از قبیل عرشه پل، خطوط مترو و … متعلق به شهرداری است، اظهار داشت: در ازای محصولات ضایعات آهن، عرضه ضایعات را آغاز کردیم و گسترش فروش سایر ضایعات و تقریباً همه را در نظر داریم. ما می توانیم آن را در بورس عرضه کنیم، در بورس کالا با رعایت شفافیت عرضه می کنیم. چون خریدار و فروشنده معلوم است و نظارت می شود و مردم همه معاملات را مانند اتاق آینه می بینند.

وی با اشاره به ارزش ریالی این ضایعات تصریح کرد: در حال حاضر یکی از مزایده های ضایعات ما 3300 تن ضایعات آهن (با برآورد مالی 30 میلیارد تومان) است که به حراج گذاشته شد اما زمانی که فروش ضایعات وارد کالا شد. معاوضه هم مشخص خواهد شد انجام شده و قیمت ها واقعی تر خواهد بود.