قارچ گرم پستو “اسکالوپ”


درست زمانی که قول داده بودیم به دریا برویم ، من احساس هیجان شنا روی سرم را در محل تلاقی آب های زلزله احساس کردم. بوی نمک و نم می دادم من برخی از الگوها و رنگها را دیدم. آب تیره ، سنگهای مرطوب ، جلبک دریایی ، چوب دریایی و ماسه سبک در برابر پرها.

این دومین دستور العمل من برای عکاسی رویایی در محل با کریستین کوپ در ماه اکتبر است (شما می توانید اولین مورد را در اینجا ببینید). الهام این غذا در واقع ابتدا ، سریع و خشمگین بود. فقط فکر کردن در مورد ساحل یک موج کامل الهام بخش برای من بود. من می خواستم عناصر عناصر این محیط را منعکس کنند و نتیجه نهایی ترکیبی بصری از خشکی و دریا باشد.

اکنون من در “گوشت تقلبی” چندان ماهر نیستم ، اما شکی نیست که کسی را فریب دهید تا فکر کند گوشت سبزیجات است. هی هی به علاوه ، Ren েনে Redjepy این کار را همیشه انجام می دهد ، بنابراین شاید من را در یک باشگاه آشپزی جالب قرار دهد؟ آره؟ به هر حال من می دانستم چیزی بشقاب باید شبیه غذاهای دریایی بود ، و من چشم هایم را روی ماهیان گوش قرار دادم. در اولین کتاب آشپزی خود ، من “ترنج” از تره فرنگی درست کردم و می خواستم چیز دیگری را امتحان کنم ، بنابراین از طریق رولدکس سبزی سفید شکل لوله ای به ساقه قارچ صدف شاه افتادم. به طور طبیعی. سرخ شده در قیمه و خوب پخته شده ، می دانستم که این عدس ها درست مانند نرم تنان هستند و طعم آن گوشت جویدنی است.

یک حوضچه گیاهی ، پستوی سبز رنگ ، محل استراحت مناسب خاک و مدال قارچ من خواهد بود. من جعفری برگ تخت و اسفناج را ترکیب کردم و یک سس روشن و متعادل ایجاد کردم که مورد استقبال قرار گیرد বরং و نه بقیه ظرف. اما با این همه زرشکی ، من می دانستم که باید چیزی را برای تضاد بافتم در نظر بگیرم ، بنابراین فندق برشته شده با کپرهای سرخ شده تبدیل به سنگ ساحل شد ، که یک لقمه به ساحل می افزاید.

این غذا به طرز شگفت انگیزی آسان تهیه می شود و این ترجیح کاملی است که برای خانواده و دوستان سرو شود و می خواهید کمی خراب کنید. به نظر می رسد چشمگیر است ، اما برای رسیدن به میز کمی خرج است بدون شما را روی اجاق گاز گیر کرده است. پستو را می توان یک هفته زودتر درست کرد (هر چند تازه ، خوب) ، بنابراین تنها کاری که باید قبل از سرو انجام دهید این است که قارچ و کپر را بپزید و پستو را کمی گرم کنید. من دوست دارم کیک و قارچ گیاهی بپزم (دستور غذا اینجاست) زیرا بسیار خوشمزه است ، اما پستو گیاهی است و اگر می خواهید تمام غذا را اینگونه درست کنید ، فقط روغن نارگیل فشرده شده را جایگزین روغن گیاهی کنید ، که برای حرارت زیاد تصفیه شده است. آشپزی و بدون گرمسیری بدون عطر.


خواص بتا گلوکان

قارچ های خوراکی هم در پزشکی و هم در تغذیه پویا هستند. در مجموع ، آنها نه تنها مجموعه کاملی از پروتئین های گیاهی ، ویتامین D و مواد معدنی را در اختیار ما قرار می دهند ، بلکه هیجان انگیزترین آنها گروهی از پلی ساکاریدها است. بتا گلوکانبه این مولکولهای پیچیده و قند همی سلولز پاسخ سلولهای ایمنی را فعال کرده و با تحریک تولید گلبولهای سفید ، اثربخشی سیستم ایمنی را افزایش می دهند. این ترکیبات به طور موثر سلول های بنیادی ایمنی را در مغز استخوان شما ادغام کرده و خواص ضد توموری را نشان می دهند ، بنابراین اغلب به عنوان مکمل در پروتکل های درمان سرطان استفاده می شوند.

بتا گلوکان به کاهش کلسترول کمک می کند ، زیرا این نوع فیبر در طول هضم یک ژل چسبناک ایجاد می کند ، که کلسترول اضافی رژیم غذایی را حفظ می کند ، آن را از طریق دستگاه گوارش شما حذف می کند ، جذب را مهار کرده و آن را از بین می برد. از طریق بوی تو! همین ژل همچنین هضم شما را کند می کند ، که باعث تثبیت قند خون و کاهش ترشح انسولین می شود.

قارچ صدفی شاه منبع خوبی از بتا گلوکان است ، اما می توانید آنها را در جاهای دیگر نیز پیدا کنید: جو ، جو دوسر ، ژرژ ، قارچ مانند زمستان ، مریم گلی و کنه ، و همچنین جلبک دریایی ، جلبک و خرما.

من قارچ صدفی پادشاهی را در دسته “ویژه” قارچ ها قرار نمی دهم ، اما این را هم می دانم که این قارچ ها در هر خواربارفروشی موجود نیستند ، بنابراین اگر آنها را پیدا نکردید ، به جای کل شخصیت “ماهی قزل آلا” را کنار بگذارید. هر نوع قارچ دیگری که دوست دارید این غذا هنوز هم خوشمزه خواهد بود ، من قول می دهم.

اگر می خواهید رب را در پستو تغییر دهید ، به جای جعفری برگ تخت از ریحان استفاده کنید. Cilantro همچنین می تواند خوشمزه باشد ، اما به طور بالقوه غیرقابل مقاومت است ، بنابراین در این مورد از اسفناج بیشتر استفاده کنید. و به جای فندق ، آجیل ، پکن یا گردو را در پستو امتحان کنید و تزئین کنید. یوممم

من دوست دارم آن را با یک نان خسی بزرگ در کنار آن سرو کنم تا باقی پستو باقی مانده در کاسه جمع آوری شود. فقط می توان گفت برای این وضعیت مقداری روغن زیتون خوب و نمک درخشان به دست می آید. اگر مسیر غلات را ترجیح می دهید ، برنج قهوه ای بخارپز ، کینوا یا گندم سیاه نیز می تواند همراه مناسبی باشد. و اگر می خواهید سیب زمینی شیرین ، دانه ، کدو زمستانی یا کدو تنبل کاملاً بدون دانه بروید ، کاملاً خوشمزه خواهد بود.

ما اکنون از بالی به خانه بازگشته ایم و در زمستان کانادا به زندگی باز می گردیم. بودن در اینجا ، به ویژه پس از چند هفته در معرض آفتاب بودن ، ترتیب دادن دو عقب نشینی باشکوه ، احساس خوبی دارد. اکنون زمان تمرکز و تمرکز بر سال پیش رو است. من برای سال 2019 بسیار هیجان زده هستم – بسیاری از چیزهای هیجان انگیز که می توانم در آینده در اختیار شما قرار دهم.

امیدوارم حال همگی خوب باشد و از آغاز سال جدید با نشاط لذت ببرید. همیشه برای همه شما عشق و سپاسگزاری می فرستیم.

xo ، سارا بی

دیدگاهتان را بنویسید