قالیباف: ثبات اقتصادی کشور در گرو ایمان مردم و سنت های الهی استمهدی صبوری نیک نیوز در شهرآرا محمدباقر قالیباف گفت: سنت های خداوند تغییر نمی کند و تسلیم نمی شود و برای همیشه ثابت است. ما ذیل این سنت های مقدس و این مردم تعریف شده ایم. اکنون باید انقلاب اقتصادی را اصلاح کنیم و من به عنوان خدمتگزار و همشهری شما با درک مدیریت و ظرفیت و تجربه کشور خدمت شما در این شرایط اقتصادی با ظرفیت نیروی انسانی خدمت شما عزیزان می‌توانم به نتیجه برسیم. ثبات اقتصادی با برنامه و این شک نکنید، اما به شرطی که به سنت ها و مردم ایمان داشته باشیم و به مردم ایمان داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر در مراسم گرامیداشت شهادت حجت السلام الصباح در شهر مقدس مشهد گفت: بسیار خوشحالم و خدای بزرگ را شاکریم که این توفیق نصیب من شده است. در آستانه ماه محرم الحرام، ماه شهادت، ماه خون تقدیم می شود.» الحاج (سلام الله علیها) سعادتمندم که چهل و یکمین سالگرد شهادت یک فرزند اردیبهشتی از نوادگان حضرت زهرا سلام الله علیها را به شهادت برسانم.

محمدباقر قالیباف ادامه داد: ابتدا از بانیان این جلسه تشکر و قدردانی و تشکر می کنم، آنها نیز باید خداوند بزرگ را شکر کنند که توانستند به چنین موفقیتی دست یابند و به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم. شهید موفق و سایر خانواده های شهدا و عزیزان حاضر در این جمع.

وی افزود: جایی برای یادآوری شهدای عملیات مرصاد وجود دارد که در این سالگرد آن را نیز یاد خواهیم کرد و این دیدار نیز فصل مشترکی دارد. تاریخ این کشور، منافقین کثیف. برای هم معنا و مفهوم دارد و امروز روز کارآفرینی است و شاید این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که بین شهید غیاب و مرصاد و کارآفرینی رابطه وجود دارد که باید بگویم از منظر درک خودم تو مرد 45 ساله من به این سمت می آیم، ارتباط وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی ادامه داد: من به عنوان فردی که از سال 56 در مشهد و خراسان در مسیر امام و انقلاب بودم دغدغه دیرینه ای در ذهن دارم و همیشه فکر می کنم حداقل دو مظلوم داریم. شهدای این شهر ما این را فراموش کرده ایم، حتی من هم فراموش کرده ام. یکی شهید موسوی قوچانی و دیگری شهید غیاب.

قالیباف می گوید: شهید موسوی قوچانی در میدان عباس به شهادت رسید و چند روزی در عملیات بود و همانجا به شهادت رسید. شهید غیاب نیز به دست وحشی ها و منافقین مخالف این انقلاب به شهادت رسید.

قالیباف: از شخصیت شهید ذهب خیلی لذت بردم

محمدباقر قالیباف افزود: شهیدی که قبل از انقلاب دانشجوی جوان فعال بود. در آن زمان کار را تماشا کردیم و کاملاً اسیر شخصیت این مرد شدیم. او یک کارمند، نهادساز و ارتباطات جوانان است.

وی افزود: شهید موفق فردی خونگرم، فعال و انقلابی بود که زمینه ساز همه حرکت ها شد و بعدها نه تنها در مشهد بلکه در کرمان و قزوین نیز اقدامات ارزنده ای انجام داد. شهید سلیمانی هم از وصف یک شهید موفق می گوید. بنده و همچنین شهید سلیمانی تخت موفق به تحصیل شهدا شدند.

رئیس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون به عملکرد ایشان نگاه می کنیم، همان ظاهر شهید بهشتی و حضرت امام خمینی(ره) و همان ظاهر دقیق و گرمی را که در شهید هاشمی نژاد دیدیم، در ایشان می بینیم. این شهید عزیز با همان روحیه اسلام سیاسی امام و نظام سیاسی از نظر قرآن و مکتب اهل بیت علیهم السلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کار کرد که به وجود آمد. از این نظریه مرجعیت دینی و برای تبلور چنین حکومتی تلاش کرد و حالا که نگاه می کنیم ببینیم شهدای جمهوری اسلامی از جمله شهید بهشتی، شهید هاشمی نژاد و شهید موسوی گوچانی چگونه تلاش کردند.

قالیباف افزود: امروز می بینیم که مقام معظم رهبری مانند یک روز برای تحقق این نظام مترقی به سبک الگوی جهانی تلاش می کنند. شهید مطهری، شهید مفتح، شهید بهشتی و هفتاد و دو یاران شاسان، چه تعداد زیادی داشتند، اما برخی از آنها را در این شهر فراموش می کنیم، مثل شهید صادقی، اما گاهی یاد شهید دیلمه می افتیم.

امام می داند که منافقان شرمنده می شوند

وی ادامه داد: از تیرماه 60 تا شهریور 60 در این سه ماه بیش از صد نفر از افراد برجسته ما را به همراه چندین هزار نفر از مردم بومی و بومی به شهادت رساندند و این فوق العاده است اما کشور ما قدرتمندتر شده است. امام شهید مطهری شگفت انگیز است، امام واقعاً فرمودند: «خون ها را پخش کنید، زندگی ما ادامه دارد و ما را بکشید، ملت ما بیدارتر می شود و ما از مرگ نمی ترسیم و شما نخواهید بود. از مرگ ما هم می ترسیم.» و این دقیقاً همان چیزی است که امام بعد از شهادت شهید مطهری فرمودند و انسان احساس می کند که امام همه آینده و رسوایی های آن را دیده است.

فرمانده رزمندگان سال های دفاع مقدس گفت: هجوم صدام در دهه 60 و مشکلات تحریم و حرکت منافقین آنقدر مشکلات را بر کشور تحمیل کرده است که هر کدام از این حرکت ها می تواند باعث سقوط نظام اسلامی شود. نظام، اما می دانیم که دو کلمه انقلاب و دفاع، تاریخی است که متعلق به زمان خاصی نیست. دفاع و انقلاب ادامه دارد. اگر آن روز برای حفظ بقای جمهوری اسلامی با منافقین و صدام جنگیدم و همه رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار عزم خود را برای براندازی انقلاب اسلامی دارند و هر چه فکر می کنند این انقلاب و نظام ادامه پیدا نکند. اما امروز به برکت خون شهدا و مجاهدت این مردم می بینیم که انقلاب و نظام ما در مرحله دوم خود قویتر از گذشته پیش رفته است.

دشمنان ما عظمت انقلاب اسلامی را بهتر از ما درک می کنند

قالیباف ادامه داد: عزیزان من در این قسمت دوم گفتگو به رابطه مرصاد و شهید غیاب، تجارت و همه مناسبت های پنج ماهه مرداد می پردازیم. دقیقاً می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که دشمنان ما بزرگ‌تر از ما بزرگی این انقلاب را می‌دانند و درک می‌کنند و ببینند که این انقلاب چه خطر بزرگی برای آنها دارد، زیرا انقلاب ما مبتنی بر یک انقلاب فرهنگی با منطق قوی و بر این اساس است. مکتب قرآن و اهل بیت علیهم السلام. او مرد منطق و گفتگو و مرد نجات بشریت است. در دورانی که همه استکبار سعی در دین زدایی دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه ما جنگ را شروع نکردیم، گفت: منافقین داخل در شهریور 59 با حمایت شرق و غرب آن زمان اسلحه به دست گرفتند و به ما حمله کردند. این مملکت بیش از 40 سال است که ایستاده است و الان این نظام اسلامی را همان طور که هست قبول دارند، اما راه جنگ را عوض کرده اند و ما با جنگ اقتصادی و جنگ فکری و رسانه ای روبرو هستیم. جنگ شناختی در اولویت است و بعد جنگ اقتصادی است و در واقع اکنون دشمنان ما تلاش می کنند با این روش با انقلاب و نظام بجنگند تا بین امام و امت فاصله ایجاد کنند و کارایی را کاهش دهند. دین در اداره جامعه

وی با بیان اینکه امروز شاهد هستیم کسانی که از انقلاب پشیمان شده اند و جان سالم به در نبرده اند و در این مسیر عمل نمی کنند، بدتر از دشمنان صحبت می کنند، گفت: دشمنان به دنبال حقانیت و پذیرش این نظام عقیده و اندیشه عمومی هستند. .جوانان و حتی فکر بزرگترهایمان را در جامعه نابود کنیم. اینجاست که حرف من این است که انقلابی کسی است که بتواند در عرصه اقتصاد و این جنگ شناختی درست در انقلاب اقتصادی قدم بگذارد و از جنگ روایی دفاع کند و از اعتقادات انقلاب با اعتماد به روایات مقدس دفاع کند.

ثبات اقتصادی کشور در گرو ایمان مردم است

قالیباف افزود: سنت های مقدس تبدیل و تسلیم نشده و برای همیشه پایدار است. ما ذیل این سنت های مقدس و این مردم تعریف شده ایم. اکنون باید انقلاب اقتصادی را اصلاح کنیم و من به عنوان خدمتگزار و همشهری شما با درک مدیریت و ظرفیت و تجربه کشور خدمت شما در این شرایط اقتصادی با ظرفیت نیروی انسانی خدمت شما عزیزان می‌توانم به نتیجه برسیم. ثبات اقتصادی با برنامه و این شک نکنید، اما به شرطی که به سنت ها و مردم ایمان داشته باشیم و به مردم ایمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: الان که حضرت آقا از جهاد تبیین دفاع کردند یعنی باید جنگ روایات را بفهمیم و مسائلی را که با دروغ و نیرنگ دنبال می کنند تبیین کنیم. در برخی زمینه ها ضعف هایی در کارمان داریم اما باید ادامه دهیم و تزلزل نکنیم. می خواهند این سناریو را ایجاد کنند که ما در بن بست هستیم، اما آیا جهاد بن بست دارد؟ این نظر و سخنان امثال بنی صدر است، اما فرهنگ قرآن و روایات مقدس این را نمی گوید.