قوانین جدید FCC با هدف کاهش زباله های فضایی رای منفی داده اند


کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در تلاش است تا مشکل رو به رشد زباله های فضایی را حل کند. این کمیسیون اکنون قوانین جدیدی را در رابطه با فضاپیماهای متروک و غیرفعال به تصویب رسانده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، بر اساس قوانین جدید کمیسیون ارتباطات فدرال، اپراتورهای ماهواره در مدار پایین باید پس از 5 سال از اتمام ماموریت، ماهواره ها را از مدار خارج کنند. تاکنون قانون سختگیرانه ای در این زمینه وضع نشده است. در هر صورت اکنون ماهواره باید پس از یک ماموریت 25 ساله از مدار خارج شود.

رئیس این کمیسیون، جسیکا روزن، در بیانیه ای گفت: 25 سال بسیار طولانی است و دلیلی برای انتظار بیشتر وجود ندارد. با ورود به عصر دوم فضایی، باید فعالیت های پاکسازی بیشتری انجام دهیم تا نوآوری های فضایی بتوانند به کار خود ادامه دهند. به گفته وی، قانون وضع شده به معنای مسئولیت بیشتر و خطر برخورد کمتر است. زیرا وجود این زباله ها امکان ایجاد مشکلات ارتباطی را افزایش می دهد. البته این قوانین مخالفانی هم دارند. به عنوان مثال، اعضای کمیته علوم و فناوری فضایی مجلس نمایندگان با ارسال نامه ای خواستار به تعویق افتادن رای گیری این قانون شدند. این کنگره بر این باور است که تصویب این قانون به عنوان یک اقدام یک جانبه باعث ایجاد عدم اطمینان و ایجاد دستورالعمل های بالقوه در صنعت فضایی می شود.