قولی که دیگر هرگز وفا نکرد. پارک شادی یزد همچنان در انتظار بازگشایی است


پارک شادی یزد که یکی از مهم ترین و نوستالژیک ترین پارک ها و مناطق تفریحی شهر یزد به شمار می رود و اکثر بچه های دهه 60، 70 و حتی 80 این روزها خاطرات شیرین زیادی از آن در ذهن خود دارند. گورستان خاطرات این نسل ها شده است و با بی تفاوتی مسئولان همچنان در حال پوسیدن است.

رئیس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری یزد در واکنش به تعطیلی این پارک به ایسنا گفت; تسریع در روند بازسازی پارک شادی یزد و بازگشایی آن، ایجاد مجموعه جدید شهر بازی و همچنین تجهیز سایر فضاهای تفریحی شهر به تجهیزات بازی خلاقانه و جذاب باید مورد توجه و پیگیری مسئولان قرار گیرد. بنابراین خلائی که در بحث سرگرمی و آموزش با سرگرمی وجود دارد وجود دارد و به خصوص در شرایط کرونا بیشتر شده است تا تا حدودی جبران شود.

آبان ماه سال گذشته پس از سال ها تعطیلی این پارک و رها شدن آن، اخباری مبنی بر تعطیلی بزرگترین و پرطرفدارترین پارک بازی کودکان شهر یزد در این خبرگزاری منتشر شد و پس از آن همه گیر شد. با انتشار مجدد در فضای مجازی، مسئولان شهرداری آنها را متقاعد کردند که بازگشایی این مجموعه در اواخر سال 1400 را در وعده های خود قرار دهند، اما این وعده ها هرگز محقق نشد و تنها بخش هایی از فضای سبز پارک از آن جدا و شهری شد. مبلمان و عابران پیاده؛ اقدامی که بعدها شهردار با افتخار از آن به عنوان طرحی مستمر برای در دسترس قرار دادن فضاهای شهری بیشتر در آینده برای شهروندان نام برد.

اما فروردین ماه امسال «محمدعلی سلمانی نادوشن» معاون عمرانی و زیربنایی شهردار در برنامه رادیویی سده شهر از بهره برداری و تعمیر فاز دوم مجموعه تفریحی تا پایان اردیبهشت ماه 1401 خبر داد. قولی که با گذشت سه ماه از پایان مهلت هنوز محقق نشده است.

البته گزارش های میدانی چند هفته پیش خبرنگار ایسنا حاکی از تلاش مسئولان شهرداری یزد برای بازگشایی این مجموعه است و خبری که یک هفته پیش از سوی برخی در صفحه اینستاگرام یزد منتشر شد نیز تایید می شود. شهرداری درباره مسئولان بازدید شبانه از این پارک

اما «محمدعلی سلمانی نادوشن» معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری 11 مرداد ماه در ارتباط زنده با شبکه خبری یزد 20 علت تاخیر در بازگشایی پارک شادی را که قرار بود بازگشایی شود، اعلام کرد. بازگشایی 11 مرداد ماه مشکلات مربوط به سیمان و لوازم است که برای دومین بار قول بازگشایی رسمی این پارک برای امروز 12 مرداد را داد اما ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد همه چیز را تکذیب کرد. وعده های داده شده تاکنون در گفت و گو با برنامه رادیویی صدای شهر در 7 تیرماه، زمان بازگشایی پارک شادی را در دهه دوم محرم اعلام کرد.

البته مشاهدات میدانی صبح امروز خبرنگار ایسنا نشان می دهد که فعالیت های عمرانی در مجموعه پارک شادی همچنان ادامه دارد و معاون شهردار یزد برای دومین بار به قول خود به مردم و اصحاب رسانه عمل نکرد و آن سیل اخیر است. در یزد قول مسؤولان در مورد بازگشایی است.او این پارک را نیز آورده است.