لیتوگرافی 4 نانومتری سامسونگ برای ایجاد تراشه انحصاری Tensor G2 استفاده شده است


گوگل در گوشی های جدید خود یعنی Pixel 7 و 7 Pro از تراشه های جدید خود به نام Tensor G2 استفاده می کند. این محصولات هفته گذشته توسط گوگل معرفی شدند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، گزارش های قبلی درباره گوشی های پیکسل 7 از وجود تراشه ای با لیتوگرافی 5 نانومتری خبر می داد. اما اکنون مشخص شده است که تراشه Tensor G2 با استفاده از فرآیند 4 نانومتری سامسونگ ساخته شده است. در این گوشی از مودم Exynos 5G 5300 نیز استفاده شده است.

استفاده از تراشه های اختصاصی توسط گوگل از سال گذشته آغاز شد. جدیدترین آن تنسور G2 است که هفته گذشته در کنار گوشی های پیکسل معرفی شد. تراشه های جدید گوگل با استفاده از فرآیند 4 نانومتری LPE سامسونگ ساخته شده اند. در حالی که تراشه های سال گذشته با استفاده از فرآیند 5 نانومتری ساخته شدند. تراشه جدید گوگل شامل دو هسته 2.85 گیگاهرتزی، دو هسته 2.35 گیگاهرتز و چهار هسته 1.8 گیگاهرتز است. گوگل همچنین از تراشه Mali G710 برای افزایش عملکرد بازی استفاده می کند.

تراشه جدید گوگل به لطف پشتیبانی از رم LPDDr5 و ISP بهبود یافته قادر به ضبط ویدیو با کیفیت 4K و سرعت 60 فریم بر ثانیه است. یکی دیگر از ویژگی های این تراشه پشتیبانی از دوربین 108 مگاپیکسلی است. مودم استفاده شده در این چیپست Exynos 5300 5G است. سامسونگ در روز فناوری از این مودم رونمایی کرد. شاید استفاده از این مودم سرعت بالاتر و مصرف انرژی کارآمدتری داشته باشد. تراشه جدید خانواده تنسور از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند که یکی از ویژگی های دیگر آن است.