لیگ ملت های والیبال ایران – لهستان; مثل همیشه؟ / به دنبال بهشت ​​تا جهنم در بولونیا


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دور نهایی رقابت های لیگ ملت های 2022 در گروه مردان از امروز چهارشنبه 8 تیرماه در شهر بولونیا ایتالیا آغاز می شود و در این مرحله 8 تیم رقیب به مصاف یکدیگر خواهند رفت. یوگتوآ در این رقابت ها تیمی که سه برد متوالی را کسب کند عنوان قهرمانی را از آن خود خواهد کرد.

مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال در گروه مردان یکشنبه 28 تیرماه به پایان رسید و هشت تیم از ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با برتری اول تا هشتم به مرحله نهایی راه یافتند. موقعیت ها دور نهایی این رقابت ها از روز چهارشنبه نهم تیرماه در شهر بولونیای ایتالیا آغاز می شود و پس از میزبانی هشت دیدار در چهار روز رقابت ها، با معرفی تیم های برتر روز یکشنبه دوم مردادماه به پایان می رسد.

آغاز جنگ بزرگان در ایتالیا حکومت کردند

امروز در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت ها دو دیدار برگزار می شود که تیم های آمریکا و برزیل در اولین دیدار این مرحله از ساعت 20:30 به مصاف یکدیگر خواهند رفت. آمریکایی ها در مرحله مقدماتی با 10 برد و دو باخت سوم شدند و برزیل با 8 برد و 4 باخت ششم شد تا در مرحله یک چهارم نهایی دیدار کنند.

ایتالیا میزبان در مرحله پایانی لیگ ملت ها با 10 برد و دو باخت از ساعت 23:30 به مصاف تیم ملی هلند می رود. هلندی ها با 6 برد و 6 باخت در رده هشتم جدول مرحله مقدماتی قرار گرفتند و فردا بازی سختی مقابل میزبان دارند.

فردا پنجشنبه 9 تیرماه دو دیدار باقی مانده از مرحله یک چهارم نهایی برگزار می شود که در اولین دیدار تیم های فرانسه (چهارمین دوره مقدماتی) و ژاپن (پنجم مقدماتی) از ساعت 20:30 به مصاف هم خواهند رفت. تیم ملی والیبال ایران (رده‌بندی هفتم) نیز در دیدار پایانی مرحله یک چهارم نهایی از ساعت 23:30 به مصاف لهستان (گام دوم) می‌رود.

ایران – لهستان; مثل همیشه؟

پیش از این در هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت ها تیم های ایران و لهستان در شهر گدانسک لهستان در حضور 15 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند. حال باید منتظر ماند و دید که نتیجه این بازی حساس چگونه به پایان می رسد.

طی چند روز گذشته تیم ملی والیبال لهستان 14 بازیکن خود را معرفی کرد که به گفته آنها الکساندر زلیوکا، کامیل سمنیوک، توماش فورنال، یاکوب کوچانوفسکی، یاکوب پوپیفتک، ماتئوش بینیک در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها حضور خواهند داشت. کارول بوترین، پاول زاتورسکی، لوکاس کاسمارک، بارتوش کورک، مارسین یانوش، گرگور لوماچ، کارول کلوس و بارتوش بدنوی 14 بازیکن ایگلز در این مرحله از رقابت ها هستند. لوماچ پاسور ملی پوش باتجربه و 34 ساله لهستانی در پلاس لیگ به همراه میلاد عبادی پور از تیم اسکرا بلچاتوف بود و شناخت خوبی از کاپیتان تیم ملی والیبال ایران دارد.

ایران همچنین شامل کاپیتان میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، احسان دانش دوست به عنوان دریافت کننده، محمد طاهر وادی و فاضل پژمان به عنوان پاسور، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امیررضا سرلک و محراب ملکیسرخی به عنوان مدافعان مرکزی، برامین جات اسماعیل و اسماعیل هستند. پاسور، محمدرضا حضرت پور و ابوالفضل قلی پور در مرحله نهایی لیگ ملت ها حاضر شدند.

به دنبال بهشت ​​تا جهنم در بولونیا

ایتالیایی ها واجد شرایط میزبانی از تیم های شرکت کننده در مرحله نهایی این رقابت ها نیستند. تیم هایی که با تمام ستاره های خود به این مکان آمدند تا دنیای والیبال شاهد نبردی کامل برای معرفی تیم های مطرح لیگ ملت های والیبال 2022 باشد. به دلیل گرمای هوا در بولونیا، جلسات تمرینی مناسبی برای تیم ها آماده نیست. و تیم ها در سالن بدون خنک کننده تمرین می کنند.

همچنین سالنی که تیم ها برای پرورش اندام در نظر گرفته بودند در کنار زمین بود که وضعیت نامناسبی داشت و رختکن سالن تمرین از نظر ظاهری و سخت افزاری در پایین ترین سطح ممکن قرار داشت. کمبود تجهیزات خنک کننده و یخ سازی و فاصله نیم ساعته هتل تا سالن تمرین در هوای گرم بولونیا که اتوبوس های تیمی برای خنک کردن هوای داخل اتوبوس نیازی به برق ندارند، بالا رفته است. تیم های مخالف

شاگردان بهروز عطایی به فکر رسیدن به بهشت ​​در جهنم در بولونیا افتادند. علیرضا طلوکیان مربی تیم ملی گفت تمام سختی ها را تحمل می کنند تا بالاخره پرچم رنگارنگ کشورمان را به اهتزاز در بیاورند. در شرایطی که صدای فلیپ بلین سرمربی ژاپن و انگاپت ستاره فرانسه نیز به گوش می رسد، ملی پوشان کشورمان تلاش می کنند تا روی تمرین و بازی تمرکز کنند.

آواز لهستانی و سکوت معنادار ایرانیان

یاکوب کوخانیوسکی دوومیدانی زن تیم ملی لهستان درباره دیدار مقابل ایران گفت: در مسیر خاصی قرار داریم که امیدوارم در آن بمانیم. ما با ایران معامله خواهیم کرد و حالا باید با آنها تسویه حساب کنیم. مرحله یک چهارم نهایی بهترین فرصت برای این کار است و شرایط بهتری برای آن وجود ندارد.

همچنین بارتوش کوراک در کامنتی درباره بازی ایران صحبت کرد. با این حال اکثر بازیکنان ایران در این مورد سکوت کردند اما میلاد عبادی پور، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران درباره اظهارات برخی از بازیکنان تیم لهستان گفت که چون از سوی ایران برای مرحله نهایی مسابقات انتخاب شده اند. واقعا حیف بود که لهستان تیمش را با تیم مقایسه ایران انتخاب کرد. اکثر بازیکنان ایران تغییر کرده اند و ما با تیمی در این مسابقات شرکت کردیم که تعدادی از بازیکنان ما اولین حضور خود در لیگ ملت ها را تجربه کردند.

وی ادامه داد: لهستان بهترین تیم جهان است و دو بار قهرمان جام جهانی شده است. بازیکنانی مانند کورک که با ارزش ترین بازیکن جام جهانی شد و یانوس که با ارزش ترین بازیکن جام جهانی شد را در اختیار دارد. همچنین بازیکنان سرعتی و آزاد این تیم بهترین های جام جهانی بوده اند. بنابراین، مضحک است که لهستان خود را با تیم ایران مقایسه می کند.

نبردی کامل برای صعود به نیمه نهایی

تاکنون همه تیم ها با بالاترین قدرت و شخصیت خود به بولونیا آمده اند تا با یکدیگر بجنگند تا شاهد جنگی تمام عیار بین قدرت های والیبال جهان باشند. والیبالیست های کم تجربه اما بسیار پرشور کشورمان نیز دوران آمادگی خوبی را پشت سر گذاشتند و هر هفته پیشرفت کردند و حالا به بالاترین حد انتظار رسیده اند. حالا شاگردان عطایی از تیمی بی‌انتظار به موفقیت روی آورده‌اند و خیلی‌ها انتظار کسب مدال را دارند. اگرچه باید پذیرفت که تیم ملی ایران در این رقابت ها شاهکاری کرده و هر نتیجه ای در آینده کسب کند، اما موفقیت گذشته آنها قابل تردید نیست.

جمعه 31 تیرماه روز تعطیلی تیم ها است و چهار تیمی که در مرحله یک چهارم نهایی به پیروزی رسیده اند روز شنبه 10 مرداد در دو بازی برای معرفی فینالیست ها به مصاف یکدیگر می روند و تیم های بازنده نیز در رده بندی ظاهر می شوند. دوئل دو بازی آخر لیگ ملت های 2022 نیز یکشنبه دوم تیرماه برگزار می شود.

انتهای پیام/




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید