مادر بابک خرمدین در تعطیلات – قدس آنلاین | ایستگاه خبریمحمد شهریاری با اشاره به حق استفاده زندانیان از مرخصی گفت: زندانی مذکور طبق مقررات حق استفاده از مرخصی را دارد و در حال حاضر از آن استفاده می کند.

سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی تهران ادامه داد: اینکه محکوم به مرخصی منضم به آزادی مشروط اعزام شده صحت ندارد و باید پس از مرخصی خود را به زندان معرفی کند.

صغری خدادادی مدیر زندانیان زن استان تهران نیز در این زمینه گفت: مادر مرحوم خرمدین روز سه شنبه 10 شهریور به مرخصی رفت و هیچ اقدامی در خصوص آزادی وی صورت نگرفت.

به گزارش ایرنا، ششم اردیبهشت ماه سال 1400، جسد تکه تکه شده در زباله دانی در خیابان نفیسی محله اکباتان کشف شد.

اکبر پدر بابک خرمدین در اعترافات خود گفت: پسرم ازدواج نکرده است، به دلیل اختلافاتی که با هم داشتیم با خوردن مواد بیهوشی او را بیهوش کردم، سپس با چاقو زدم تا فوت کرد و برای گرفتن جسدش آن را بریدم. تکه تکه شد و در نزدیکترین سطل زباله در خیابان انداخت.»

همچنین پدر و مادر بابک خرمدین به قتل داماد 55 ساله و دختر 49 ساله خود در سال های 1389 و 1396 اعتراف کردند به همین شیوه یعنی قطعه قطعه کردن جسد و انداختن آن در سطل زباله. .

اکبر خرمدین نهم آبان ماه بر اثر ایست قلبی در زندان رجایی شهر درگذشت.

بابک خرمدین کارگردان سینما است. آن مرحوم برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه برای «بور بیجاده رنگ» از جشنواره بین المللی فیلم ASA (فیلم های بشردوستانه) 2008، برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم «بور بیجاده رنگ» در پنجمین دوره جشنواره جشنواره بین المللی پروین اعتصامی 1397، برنده جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین صدابرداری برای فیلم «بور بیجاده رنگ» در ششمین جشنواره فیلم دانشجویی نهال (دانشگاه هنر) در سال 1387 به ثبت رسید و نامزد بهترین فیلمبرداری و تدوین شد. .

منبع: ایرنا