ماهواره های استارلینک به شبکه تلفن همراه متصل هستند


به لطف همکاری SpaceX و T-Mobile، ماهواره های Starlink به شبکه تلفن همراه متصل خواهند شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، دو شرکت SpaceX و T-Mobile US همکاری خواهند کرد تا کاربران تلفن همراه بتوانند به این شبکه دسترسی داشته باشند. در طول این همکاری، تلفن های همراه کاربران باید به ماهواره هایی که در مدار زمین قرار دارند متصل شود.

این همکاری توسط ماسک در رویدادی که در تأسیسات موشکی SpaceX در جنوب تگزاس برگزار شد، اعلام شد. ماسک در این خصوص گفت: در طرح جدید که از خدمات T-Mobile US استفاده می شود، با کاهش وابستگی به دکل های تلفن همراه، می توان از آن برای ارسال عکس و متن در مناطق بدون پوشش و به صورت اضطراری استفاده کرد.

طیف باند میانی T-Mobile ایالات متحده توسط ماهواره های Starlink برای ایجاد یک شبکه جدید استفاده خواهد شد. از سال آینده کاربران این شرکت می توانند به صورت آزمایشی برای سرویس جدید پیام ارسال کنند.

نسل جدید ماهواره های استارلینک پس از توسعه، به آنتن های بزرگ مجهز شده و با استفاده از موشک استارشیپ به مدار فرستاده می شود. ماسک درباره نسل جدید ماهواره های استارلینک گفت: در حال حاضر این شرکت در حال ساخت آنتن های ویژه است و این آنتن ها بسیار منحصر به فرد و پیشرفته هستند. علاوه بر این، می توانید بدون نیاز به خرید تلفن همراه جدید به این شبکه دسترسی داشته باشید.