مایکروسافت حالت لمسی را به مرورگر اج می آورد


مایکروسافت قصد دارد حالت لمسی را به مرورگر Edge با هدف افزایش تجربه کاربری در صفحات لمسی اضافه کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مایکروسافت در حال آزمایش حالت لمسی در مرورگر اج است تا بتوان از آن در صفحه نمایش لمسی استفاده کرد.

هدف مایکروسافت بهینه سازی تجربه کاربری در اطراف ویندوز و برای صفحات لمسی است. در حال حاضر نوار وظیفه جداگانه ای برای تبلت ها در دستگاه های دارای نسخه جدید ویندوز 11 در نظر گرفته شده است که به همین منظور منتشر شده است.

مایکروسافت حالت لمسی را به مرورگر اج اضافه کرده است. به این ترتیب بهینه سازی بهتری برای این مرورگر در دستگاه های لمسی مانند سرفیس پرو انجام می شود. این اولین بار است که یک رابط کاربری جداگانه برای اپلیکیشنی مانند Edge بر روی صفحه نمایش لمسی توسعه داده شده است.

طبق گزارش های منتشر شده، اگر گزینه حالت لمسی را در مایکروسافت اج فعال کنید، تمام آیکون ها کمی بزرگتر می شوند. البته در رایانه های شخصی قابل تبدیل، گزینه Auto باید از منوی حالت لمسی انتخاب شود. به این ترتیب با تشخیص خودکار حالت لمسی در ویندوز، ظاهر آن نیز تغییر می کند.

این ویژگی در حال حاضر در حال آزمایش است، اما برای عموم در دسترس نیست. زیرا بدیهی است که این ویژگی در حال حاضر فقط برای تعداد کمی در نظر گرفته شده است و افراد بیشتری در آینده به آن دسترسی خواهند داشت.