مایکروسافت در مورد پایان پشتیبانی از ویندوز 8.1 هشدار داده است


مایکروسافت اعلام کرد کسانی که هنوز از ویندوز 8.1 استفاده می کنند باید به نسخه جدید مهاجرت کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، طبق اعلام مایکروسافت، پشتیبانی از ویندوز 8.1 در 20 دسامبر سال جاری به طور کامل متوقف می شود. حتی پس از نصب این آپدیت ویندوز، یک هشدار تمام صفحه از سوی مایکروسافت به کاربر نشان داده می شود و به او یادآوری می کند که این پشتیبانی در تاریخ مورد نظر به پایان می رسد. بنابراین، مایکروسافت توصیه می کند که کاربران با ارتقاء رایانه شخصی خود، ویندوز پشتیبانی شده را نصب کنند.

طبق آمار منتشر شده توسط Statcounter، تعداد افرادی که از ویندوز 8.1 استفاده می کنند کمتر از 3 درصد است و این ویندوز در ابتدای سال آینده به طور کامل به کار خود پایان می دهد. در هشدار تمام صفحه مایکروسافت، به کاربران در مورد موارد زیر هشدار داده می شود. به گفته این شرکت، 10 ژانویه 2023 آخرین روز پشتیبانی از به روز رسانی امنیتی و فنی برای رایانه های دارای ویندوز 8.1 است. این شرکت از وفاداری کاربران سپاسگزار است و آماده کمک به کاربران در آینده است.

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که در 10 ژانویه، همه به‌روزرسانی‌های امنیتی، رفع اشکالات و پشتیبانی و همچنین به‌روزرسانی‌های محتوای فنی آنلاین در دسترس نخواهد بود. با توجه به توصیه این شرکت، اگر کاربران از نظر سخت افزاری قادر به اجرای آخرین نسخه ویندوز نیستند، بهتر است هر چه سریعتر دستگاه خود را ارتقا دهند.