ما به همه تیم ها ویزا خواهیم داد


آمریکایی ها رسما از ایران برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد در این کشور دعوت کردند، اما وزیر امور خارجه اعلام کرد به شرط دادن ویزا به همه اعضای تیم راهی آمریکا می شوند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر در حاشیه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان که در بلگراد صربستان برگزار شد، با اشاره به دعوت آمریکایی ها از ایران برای حضور در جام جهانی 2022 گفت: از این موضوع گلایه کردم. پارسال که سه کشتی گیر و سه کشتی گیر دعوت کردند و سه کشتی گیر به ما ویزا ندادند البته این مقام آمریکایی از این موضوع اطلاع چندانی ندارد و جام جهانی مثل پارسال یک بازی دوستانه نیست و زیر نظر او برگزار می شود. نظارت فدراسیون جهانی کشتی

آمریکایی ها باید به همه اعضای تیم ویزا بدهند و من اعلام کرده ام که اگر حتی به یک نفر ویزا ندهند در جام جهانی شرکت نمی کنیم. ما نباید سه ساعت تا سه کیلومتری سفارت صف بکشیم. تیم من در صف نمی ایستد، تعارف هم نداریم.

رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: گاهی موضوع ویزای شخصی است و مشکلی ندارد اما وقتی از ما دعوت می کنند فرق می کند. نه آمریکا، هیچ کشوری نباید این کار را بکند. هر وقت آمریکا را دعوت می کنیم، به آنها احترام می گذاریم. مهم این است که احترام بگذاریم و ویزا بگیریم، اینها را اعلام می کنم چون جنگ اول آخرین صلح است.

وزیر امور خارجه در پایان با بیان اینکه آمریکایی ها برای میزبانی جام جهانی 2022 و 2023 مبلغ 800 هزار دلار به اتحادیه جهانی پرداخت کردند، گفت: اگر هزینه بیشتری می دادیم حتما میزبانی می کردیم. البته برای آینده میزبان خواهیم بود. برای اینکه آمریکایی ها هزینه ای که کردند را بپردازند باید تیم ایران هم بیاید چون در حضور تیم ایران ایرانی ها می آیند و چند برابر این مقدار پول می گیرند.