متا متهم به جعل نام و نشان است!


به گزارش گروه علم و توسعه خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، متا، مالک فیس بوک روز سه شنبه در دادگاه فدرال منهتن از سوی شرکت متاکس به دلیل سرقت نام آن شکایت کرد. متاکس (که تجربیات واقعیت مجازی همهجانبه ای را ایجاد می کند) به دادگاه گفت که فیس بوک پس از تغییر نام سقوط کرد و توانایی خود را از دست داد.

این شرکت متا را به نقض علائم خود متهم کرد و از دادگاه خواست که شرکت را از استفاده از نام و علامت تجاری متاکس برای کالاها و خدماتی که با متاکس همپوشانی دارند و همچنین میزان نامشخصی از خسارت مالی منع کند. .

در اکتبر 2021، فیس‌بوک متاورس را معرفی کرد و گفت که می‌خواهد روی مفهوم جدیدی در دنیای دیجیتال به نام Metaverse کار کند، بنابراین نام و علامت تجاری خود را تغییر داد.

جاستین بولونینو، بنیانگذار متاکس، گفت که متاکس نه تنها کسب و کار ما، بلکه کل صنعت و حقوق مالکیت معنوی طراحان و کسانی که به ما کمک می کنند را به خطر می اندازد. متا هنوز در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده است.

متاکس در دادخواست خود گفت که در سال 2017 در مورد همکاری احتمالی با فیس بوک صحبت کرده است و یکی از مدیران فیس بوک یکی از تجربیات متاکس در آن سال را فوق العاده توصیف کرده است.

متاکس گفت تمرکز جدید متا بر متاورس و فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با کار این شرکت همپوشانی دارد. تغییر نام متا ما را از بازار خارج کرد و مردم را به اشتباه تصور کرد که این شرکت ها وابسته هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید